Nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus
Laikas per greitai bėga, kai jo reikia, ir per lėtai, kai kankinamės. Bet iš esmės – tirpte tirpsta. Laikas tirpsta. Netobula.
Ar jūs kada nors galvojate apie neaprėpiamybę? Įmintų pėdų smėly, rankos paspaudimų, bučinių ir apkabinimų, druskos ir cukraus skonio, lipimo laiptais… Apie patirtį ir įspūdžius. Mes tie patys, bet kaskart vis kiti, nes nuolat prausiame nuo savęs išorinį ir dvasinį purvą, bandome išsaugoti tai, kas patinka ir atsikratyti to, ko neapkenčiame. Kartais naiviai tikimės daugiau nei mums gali būti duota, kartais – nuvertiname save, nes bijome sėkmės.
Ir sprausdamasi į šventinius drabužius, kaip tik galiu atsakyti į skaitytojos užsienietės (asmuo šio tinklaraščio šeimininkei žinomas) klausimą rubrikai „Klausk Ligitos“: „Šaunuole mergaite, ar ir toliau išliksi stipruole?“. O atsakymas trumpas: „Žinoma, nes kitaip ir būti negali“.
Kitąmet privalau dar išsamiau apsvarstyti tai, kas įvyksta, nepaleisti pavėjui, nes… Būtų neblogai galiausiai tapti išmintingu žmogumi:)
Su tokia nuotaika žengiu į 2010-uosius (beje, nenumaldomai artėja mano tinklaraščio vienerių metų gimtadienis. Padovanok man dovaną – užsiprenumeruok įrašų RSS. Be abejo, jei dar to nepadarei).
Tekstą parengė Ligita iš „Ligi Dangaus“
Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.
Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.
* yra papildomų sąlygų:)
Ligita
You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.
I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.
* There are additional conditions:)
Ligita
Valentinas sausio 3rd, 2010, 11:05 pm
O jau buvau bepatikėjęs:( Matai, koks aš naivuolis:)
Rolandas sausio 3rd, 2010, 11:10 pm
Valentinai,
Nuo užvakar dėl to reikia kreiptis jau ne į Apskrities statybos inspekciją, o į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos.
Į komisiją tiesiogiai nebūsi įtrauktas, tačiau Akte, kaip dalyvaujantis gali pasirašyti su visomis iš to išplaukiančiomis tavo teisėmis:)
Rolandas sausio 3rd, 2010, 11:18 pm
Valentinai,
Viskas gerai, kodėl tu naivuolis?
Paimk už pakarpos Hanner generalinio rangovo (kas ten per bendrovė?) statybų vadovą, Hanner techninį prižiūrėtoją, Ypač pastarąjį:) Gal iki pridavimo viską pašalins. Ir būtinai paimk, jau už pinigus, savo nepriklausomą techninį prižiūrėtoją, ne iš Vilniaus kokį, jis pravers, jei galvotas. Pasikviesk, kad ir romą į pagalbą, čia rimtai. Daugiau galvų geriau.
Fredis* sausio 3rd, 2010, 11:23 pm
.http://www.miestorenovacija.lt/titulinis
Valentinai, tavo bute peršąla sienos, ypač langų/palangių angokraščiai, tavo langai- metaliniai/plastikiniai iki pat grindų, todėl grindis reikėjo įsirengti šildomas, dabar dar ne vėlu – gali pasidaryti šildomus plintusus ir t.t.. Bute – nepakankama ventiliacija.
Pasinagrinėk nuorodėlę, kurią įkėliau, ypač skyrelį TECHNINĖ PRIEŽIŪRA -> Termovizija. Pasidaryk termo nuotraukas – pamatysi ko nematęs – išorinės sienos vidinis paviršius tavo bute yra +4 C.
Rolandas sausio 3rd, 2010, 11:27 pm
Valentinai,
Dar pažiūrėjau reglamentą, kurio 11.4 p. (per bendą nuosavybę), 11.19. p. (per bendriją) nuodyta, kad ir tu įtrauktinas į komisiją. Taip, kad pilnas kaifas.
Statinys nepripažįstamas tinkamu naudoti, jeigu nors vienas komisijos narys, nustatęs nebaigtus statybos ir montavimo darbus, defektus, projekto arba normų pažeidimus, nesutinka pasirašyti komisijos akto. Prieštaravimų motyvai išdėstomi raštu ir įteikiami komisijos pirmininkui. Įvykdžius komisijos nario teisėtus reikalavimus, jis pasirašo kitų komisijos narių anksčiau pasirašytą aktą.
Fredis* sausio 3rd, 2010, 11:50 pm
Jei panaši problema (rasoja langai) ir kituose butuose, ir dar labiau – vadinasi gali būti, kad yra brokuotas gaminys – langas, kuris pagamintas nesilaikant technologijų – tarp stiklo paketo ir metalinio/plastikinio rėmo yra šalčio tiltas. Įdomu kokia firma pagamino. Gali būti įdėtas pats pigiausias stiklo paketas, kuris neužtikrina reikiamos šiluminės varžos. Problemų – visas komlektas, šalinti reikia visas sistemiškai, neaišku kuri yra pagrindinė,
pelėsis – ventiliacijos stoka, užsistovėjęs oras,
rasojimas – dideli temperatūrų skirtumai konstrukcijos vidinio ir išorinio paviršių,
dar gali būti, kad nesureguliuotas šilumos padavimas iš šiluminio mazgo, neužtikrinta reikiama patalpų temperatūra, kaip pagalbinė priemonė gali būti laikinai pastatyti elektriniai radiatoriai.
Rolandas sausio 3rd, 2010, 11:58 pm
Fredi,
Valentinas jau išgelbėtas ir daugiau tegu ne verkšlena, o veikia. Viskas jo rankose.
Fredis* sausio 4th, 2010, 12:11 am
Valentinas man patinka – bando veikti teisinėmis priemonėmis. Labai didelė tikimybė, kad namo gyventojams gali pasisekti, nes namas dar nepriduotas. Reikia tik protingų iniciatyvių žmonių-ekspertų, neapsnūdusių namo gyventojų ir veikti tiksliai ir žaibiškai, nes jų priešas taip pat nesnaudžia. Sėkmę gali lemti ne vien tikslūs juridiniai veiksmai, bet ir toks banalus dalykas kaip pinigai, kuri pusė jų turi daugiau.
Rolandas sausio 4th, 2010, 12:29 am
Fredi, Fredi, sakai teisinėmis priemonėmis…o šventas naivume, ten kur pinigai nėra vietos teisinėmis priemonėmis:(
Adamkaus aplaidumas tokią gličią teisėjų šutvę sulipdė, tokias tamsias klanų, klanelių ir interesų grupių Lietuvėlės teismuose kloakas užvirė… kad niekas jau nepadės tik tokių teismų skubus išformavimas. Beje, kas pikčiausia – beveik visi teisėjai iš kaimo, moterims šiaudai iš rankinukų, o vyramas plūgai iš kišenių styro:)
O tu manai Hanneri taip lengvai ir greitai teisiškai paimsi:)
romas sausio 4th, 2010, 1:00 am
Valentinai, tavęs niekas į komisiją neįtrauks, jei nesi užsakovas. Neaišku, kokia forma tu pirkai butą. Jei pirkai dalį statybos bendrijoje, kuri yra užsakovas ir įsipareigoja tau pastatyti butą, tada turi šansų tapti atstovu nuo bendrijos. Kad namas yra nepriduotas, yra blogai. Teisiškai negalima gyventi statybos aikštelėje. Dabar galima ant gyventojų prikarti kiek nori, nes greičiausiai visi dar ir patys įsirenginėjo butus. Šiuo metu vienintelis prižiūrėtojas yra Statybos inspekcija. Pardavėjui galima reikšti pretenzijas, jei jis neįvykdė įsipareigojimų laiku. Kai namas yra nepriduotas ir pardavėjo įsipareigojimai laike yra pažeisti, gali reikalauti grąžinti pinigus.
romas sausio 4th, 2010, 2:20 am
Valentinai, klausei kur parašyta apie temperatūra ir vėdinimą. Apie patalpų mikroklimatą bus parašyta kokiose nors higienos normose, o apie tai, kad turi laikytis privalomųjų reikalavimų yra parašyta STATYBOS TECHNINIS REGLAMENTAS STR 1.12.05:2002 GYVENAMŲJŲ NAMŲ NAUDOJIMO IR PRIEŽIŪROS PRIVALOMIEJI REIKALAVIMAI IR JŲ ĮGYVENDINIMO TVARKA (http://lt.lt.allconstructions.com/portal/istatymai/article/4511). Tame reglamente yra ir sąrašas visų norminių teisės aktų. Bet jau rašiau, kad visa tai tik po pridavimo. Kol namas nepriduotas, niekas neturi teisės jame gyventi. Teoriškai su gyventojais namo priduoti negalima.
Valentinas sausio 4th, 2010, 6:24 am
Vat aš to ir bijau, kad jei gyventi teoriškai negalima, Haneris formaliai gali išvyti mane. Tačiau kartu ir visus lkusius gyventojus, o tai – skandalas.
Rolandas sausio 4th, 2010, 8:27 am
Romai, tu vėl neteisingai daug pasakei:(
Valentinai, o tavo sutartis kokia vis dar preliminari, ar jau notarinė, ar tu jau savininkas ar vis dar „preliminarus”, ar sutartis, kad Hanneris parduos butą su daline apdaila ar pilna, nes vėl kaip kalsi „niuansą”, tipo, kaip dėl „nepriduotas”:)
O dėl išvarymo tikrai gali būti ramus, niekas tavęs niekur nevarys, o dar prašys pasilikti:)
Šrekis sausio 4th, 2010, 9:00 am
Su naujesniais visus.
Fredi, net nustebinai, toks profesionalus paaiškinimas. Aprašytoje problemoje greičiausiai bus kalti šalčio tiltai. Nepriduotame name pagal įstatymus gyventi NEgalima. Kokie dar teisių rodymai Hanneriui jeigu namas oficialiai nepabaigtas statyti.
Romai iš kur tu girdėjai apie tuos 23 laipsnius? Pirmą kart girdžiu. Oro temperatūra patalpoje yra viena, o paviršiaus temperatūra visai kita (šiuo atveju sienos). Jeigu siena peršąla, kelk patalpoje temperatūrą kiek nori, jeigu bus nevėdinama bus pelėsis.
Dėl vėdinimo yra visa krūva literatūros kodėl reikia vėdint patalpas. Tai ne tik dėl anglies dvideginio, bet ir visos puokštės nuodingų žalingų medžiagų, kurios išsiskiria iš žmonių, iš baldų ir t.t. Tačiau šiuo atveju greičiausiai bus statybinis ar projektavimo brokas.
Beje kas prajuokino naudojimo daiktu instrukcija. Fredi, matei ką nors panašaus, perki butą ir gauni jo naudojimo instrukciją?
bang sausio 4th, 2010, 9:31 am
Taigis, neaiškus nuosavybės įgijimo teisinis pagrindas ir, gali būti, kad net pats faktas
romas sausio 4th, 2010, 10:18 am
Valentinai, pažeidėju šiuo atveju yra statybos vadovas, kuris leido gyventi statybos aikštelėje. Skundą reikia rašyti Statybos inspekcijai. Kuriai parašysi skirtumo nėra, nes pagal Viešojo administravimo įstatymą skundas privalo pasiekti teisingą adresą ir negali būti grąžintas. Gali pasitikslinti statybos inspekcijoje, kam turi skųstis. Aišku, geriau nepradėti konfliktuoti, jei matai, kad Hanner imasi kažką daryti. Čia tik tuo atveju, jei nebėra jokių vaistų.
Tikrai labai svarbu, ką tu pirkai ir kaip. Jei esi tik pirkėjas ir netapai kokios nors gyvenamojo namo statybos bendrijos nariu, tada bus lengviau.
bang sausio 4th, 2010, 10:31 am
Kas pažeidė ATPK 51(2) str. 1 ar 2 dalį, t.y. pilietis ar pareigūnas, gali nuspręsti kompetetingi aplinkos apsaugos organai
bang sausio 4th, 2010, 10:32 am
Turėjo būti 1 ar ir 3 dalį.
Šrekis sausio 4th, 2010, 10:59 am
Bang, tai vadinama leidimu vykdyti apdailos darbus. Niekas neuždraus tau per naktį likt nakvoti, pasistatyti kažkokius baldus, šaldytuvą, viryklę ir t.t. Tačiau pastoviai gyvent negalima. Beje tai, kad ten jau pastoviai gyvena šeima su 3 mažamečiais vaikais pilnai gali būti ir atradimas pareigūnams. O gal ir ne.
Valentinas sausio 4th, 2010, 11:09 am
Ten jau virš metų pusė butų yra apgyvendinta su šeimomis ir kitais atributais
Rolandas sausio 4th, 2010, 11:15 am
bang,
Ką tu čia dabar -189 su skaičiuku 2:)
bang sausio 4th, 2010, 11:17 am
Taigi, kol namas nepriduotas, ty neužbaigtas/nepripažintas tinkamu naudoti gyvenimui, kokios gali būti pretenzijos ? Kai pabaigs, priduos, tada ir nedrėks niekas
Rolandas sausio 4th, 2010, 11:19 am
Valentinai,
kuomet nepateiki pilnos minimalios info, tai kokia prasmė konsultuoti spėliojant.
Ar tu čia šiaip, temos palaikymui:)
romas sausio 4th, 2010, 11:20 am
Šreki, mano galva statybos aikštelėje gali būti tik daiktai susiję su statyba. Visas dirbančiųjų buitinis komfortas turi būti užtikrintas buitinėse patalpose. Dažniausiai tai yra vagonėlis.
Dėl temperatūros tu geriau žinai. Mūsų name, kuriems pelijo angokraščiai, patarė laikyti 23 laipsnius ir vėdinti, bet tai nėra norma greičiausiai. Aš tik galiu pasakyti, kad namo naudojimas po pridavimo taip, kad pelėsis neatsirastų, yra pasirodo ir namo gyventojų pareiga:) Jei ekspertai nepamatytų jokio broko, gali pats ir likti kaltu.
Šrekis sausio 4th, 2010, 11:28 am
Bang pretenzijos visada gali būti kaip po tokios. Svarbu ar jos pagrįstos/teisėtos ir ar jos kam nors įdomios .
Tai, kad gyvena virš pusės ar ne pusės metų nieko nereiškia. Beje poros pažįstamų tėvų namai išdygę ir be leidimo statybai, ir be projekto jau nekalbant apie „pridavimą”. Tie namai statyti apie 1990-1992 metus. Karts nuo karto juos pakibina tipo tvarkykitės kaip nors o tai griausim ir taip vėl kokius 2-3 metus tylu ramu.
Rolandas sausio 4th, 2010, 11:29 am
Kad įrodyti gyvenimo faktą, oi kiek daug reikia. Niekas tuo neužsiims, vieša paslapris, kaip sakoma. Lietuvoje beveik visus daugiabučius 2004 – 2008 m. taip pridavė:)
O jei rimtai, tai ir Valentino namą priduos. Ir niekas Valentino niekur neišvarys ir su sienų drėkimu Valentinas susitaikys:), o drėkimas ir kondensatas už tai pamažu silps silps silps.
Šrekis sausio 4th, 2010, 11:41 am
Romai, ne tiek ir žinau geriau. Tiesiog nustebino toks teiginys dėl tikslios temperatūros, nesu nieko panašaus girdėjęs.
Šrekis sausio 4th, 2010, 11:47 am
Aha, labai daug reikia, kad įrodyti gyvenimo faktą. 3 mažamečiai vaikai padeda sienas dažyti ir grindis kloti Užsiimt įrodymų rinkimu niekas greičiausiai ir neužsiims, neįsivaizduoju ką tokiu atveju reikėtų daryti – baudomis apdėti? Beje diskusija apie pretenzijas.
romas sausio 4th, 2010, 11:57 am
Valentinai, dėl broko galima klausti Ligitos – ji pasiryžusi atsakyti:)
Šrekis sausio 4th, 2010, 12:02 pm
.http://www.alfa.lt/straipsnis/10307458/?Kreivys.ekonomikos.skatinimo.plano.igyvendinima.vertina.7.balais.is.10=2010-01-04_11-46
Sakyčiau labai savikritiškas vertinimas. Įdomu kur perspektyvusis jaunuolis to išmoko. Ar dar pedagoginiame universitete, ar iš draugų/bičiulių Opus Dei ratelyje.
Rolandas sausio 4th, 2010, 12:03 pm
Šreki
Tai, kad jau seniai viską apie tas pretenzijas išdiskutavom. Yra generalinio rangovo darbuotojas -statybos vadovas, yra projekto autorius, yra Hannerio techninis prižiūrėtojas, dar pats Hanner vadovas. Šiems subjektams (per jų bendroves) ir pareiški pretenziją (ultimatumą) dėl defektų, tik ji turi būti motyvuota, su nurodytais pažeistais konkrečių reglamentų konkrečiais punktais (aukščiau rašiau). Nepadės, samdai ekpertus, darai matavimus, tyrimus ir vėl pateiki naujas pretenzijas. Skundais stabdai namo pripažinimą tinkamu naudoti, jokių problemų. Beje, o kodėl namas iki šiol nepripažintas tinkamu? Galinai dėl tarpusavio skolų, tad pasinaudoji tuo, pareikški pretenziją pagal preliminarią sutartį dėl praleisto termino perduoti daiktą (butą) nuosavybėn ir etc. Tiesiog šimtai variantų pretenzijoms, nuo pilno defekto pašalinimo iki išėjimo iš buto su pinigais (butų dabar ir geresnių rinkoje yra). Ir ne svarbu priduotas nepriduotas, Valentinas būsimas buto (patalpos) savininkas su visomis iš to išeinančiomis teisėmis. Ir dar jis vartotojas, nors statybų dalyje vartotojus nelabai gina, tačiau tai jau kita tema.
Šrekis sausio 4th, 2010, 12:06 pm
Romai, ta Ligita ir taip užversta klausimais. Aš į savo negavau atsakymo o tu siūlai naujus užduoti
. sausio 4th, 2010, 12:11 pm
Valentinui – prieš pradedant šaudyti patrankomis kartais pravartu pradėti nuo paprasto.
Šioje smegenų atakoje, atrodo, visi randa, kad bloga ventiliacija, tad iš asa.lt straipsnio gal juokinga, bet svarbu:
***
Daugelis naujakurių yra įsitikinę, kad vonios kambaryje ar WC įsirengus mažą ventiliatoriuką visos vėdinimo problemos bus išspręstos. Tačiau taip nėra.Visų pirma, ventiliatoriukai importuojami į mūsų šalį iš pietinių arba šiltesnių kraštų. Ten paprastai oro pritekėjimas yra neribojamas orlaidžių, nes vietoj lango dažniausiai yra vien žaliuzės. Ventiliatoriukai veikia efektyviai šalindami didelį oro kiekį. Lietuvoje praktikuojamas ventiliatoriukų įjungimas kartu su apšvietimu atitinkamoje patalpoje. Tai iš principo yra neteisinga, nes patalpų apšviestumas visiškai nesusijęs su oro užterštumu. Paprastai vonios kambario durys esti sandarios (vėl neteisinga nuostata) ir, įsijungus ventiliatoriuką besimaudant, jis dirba tuščiai, nes oras nebeturi iš kur patekti vidun, kad galėtų būti ištrauktas. Tarkime, kad įrengėte ventiliatoriuką su laikmačiu ar įjungimu atskirai nuo apšvietimo, išsandarinote duris, tačiau norimo efekto negalite pasiekti. Taip yra todėl, kad oro pritekėjimą kambariuose riboja orlaidės arba lango atidarymo padėtis. Jei atidarysime orlaides ar langus, kad pakaktų oro ventiliatoriaus našumui patenkinti, pajusime, kaip greitai kambariuose atšalo. Kita vertus, kai ventiliatoriukas neveikia, niekas nebesukuria traukos, vėdinimo šachtos anga būna užgriozdinta ventiliatoriaus korpusu ir vėdinimas visiškai nebevyksta. O juk patalpas reikia vėdinti pastoviai.Pavienių ventiliatoriukų įrengimas dažniausiai tik sukelia chaosą vėdinamame objekte ir mažai ką tepadeda
****
Tad ar Valentino bute yra nors vienas veikiantis ventkanalas?
Šrekis sausio 4th, 2010, 12:13 pm
Rolandai, kiek teko klausytis panašių pasiaiškinimų išvada viena, namas nepriduotas – namas statomas. Todėl tokios pretenzijos dar per ankstyvos. Kadangi čia Lietuva ir veikia principas kieno gerklė didesnė tas ir gauna daugiau tai apie ką tu rašai gali ir suveikti. Tuo labiau, kad pati problema savaime niekur nedings, nebent ateityje pasitaikys šiltesnės žiemos.
. sausio 4th, 2010, 12:21 pm
**** +
Tam, kad vėdinimas veiktų, yra būtinas ne tik oro pritekėjimas, bet ir ištraukimas. Galime sumontuoti daugybę orlaidžių, tačiau, jei nebus oro traukos vėdinimo kanaluose, tikėtis, kad patalpos vėdinsis, būtų naivu. Oras negali cirkuliuoti per tą patį plyšelį, pro kurį pritekėjo. Tačiau, kaip žinia, natūralus vėdinimas labai priklauso nuo gamtinių sąlygų.
Fredis* sausio 4th, 2010, 12:29 pm
bandau svarstyti teoriškai – kiekvienam statytojui galima pareikšti pretenzijas dėl nepakankamos šiluminės varžos (R 0.26), kažkurioje vietoje vis tiek bus šalčio tiltai, jų išvengti praktiškai neįmanoma, o ststybininkai-atgrubnagiai ypač prastai atlieka šiuos sudėtingus mazgus kaip angokraščių apšiltinimas ir sienų kampų surentimas. Šiose vietose konstrukcijos peršąla 100%, t.y. statybinis brokas ir su statytojais jau galima bylinėtis. Tereikia užsisakyti licencijuotoje bendrovėje termo nuotraukas ir pateikti kaip daiktinį įrodymą.
Toliau – lango ekspirtizė (gali būti nekokybiškas), patikrinti ventiliacijos kanalus, nesėkmingas buto išplanavimas – kampinis butas su dideliais sienų plotais be langų, tai šiose vietose nesuprojektuoti radiatoriai, kampuose necirkuliuoja oras, atsiranda pelėsis. Langai, aišku, pas Valentiną be mikroventiliacinių sklendžių, jie pakelia gaminio kainą apie 200 LTL, bet yra labai efektyvūs, na, ir Valentinas, aišku, mėgsta gyventi kaip pirtyje, niekada nesivėdina kambarių skersvėjo būdu – 10 min atidaromi langai keliuose kambariuose, žmonės iš patalpų pasišalina.
Sprendimai kai Valentinui komšortiškai gyventi be statybininkų įsikišimo: nusipirkti cirkuliacinius oro šildytuvus, juos naudoja ststybininkai apsišiltinti patalpas, mačiau net Jaunimo teatre vestibiulyje pastatyti ( neseniai žiūrėjau spektaklį su Kazlu) ir nukreipti į pelyjantį kampą, toliau – elektra šildomos grindjuostės palei išorines sienas, persidažyti sienas drėgmei atspariais dažais („kiaušinio lukštas”) ir vis atsirandantį pelėsį tuoj pat nugramdyti skudurėliu, geriau naktį, kad žmona nematytų ir nesijaustų nelaimingiausia žmona pasaulyje. Ją galima nuraminti paaiškinus, kad su panašiomis problemomis susiduria virš 50% šių platumų naujakurių.
Efektyvu – rekuracinė vėdinimo sistema.
.http://www.orosprendimai.lt/prekes/category/2/v%C4%97dinimas/plok%C5%A1teliniai-rekuperatoriai-alasca
Šrekis sausio 4th, 2010, 12:33 pm
O geriausia išeitis rąstinis namukas kur nors miške ir kuo toliau nuo visko..
Fredis* sausio 4th, 2010, 12:33 pm
Rekuperacinė vėdinimo sistema .http://www.orosprendimai.lt/prekes/category/2/v%C4%97dinimas/plok%C5%A1teliniai-rekuperatoriai-alasca
Šrekis sausio 4th, 2010, 12:45 pm
Fredi, gal per tave ir kokią nuolaidą galima gauti šioms prekėms?
Fredis* sausio 4th, 2010, 12:50 pm
nieko bendro su prekyba statybinėmis medžiagomis ir įrengimais neturiu, pastebėjimai iš naujakurio praktikos.
A.G. sausio 4th, 2010, 1:08 pm
Įdomu, bet namuose, kurie statyti bent iki 1970 m., tokių problemų naujakuriai ir iki šiol gyvenantys nežino (tris tokius butus gerai žinau). Vienas plytinis, kiti du blokiniai.
Įdomu, kokie šundaktariai šiais laikais projektuoja ir stato gyv. namus.
Žinoma, ne čia klausimas.
Laisva rinka – ir čia viskas aišku (turiu omenyje kai laisva rinka puslaukiniame krašte).
Tiesa, būna asiliukų, kurie perka kinišką hitrotechninę įrangą (kiniški produktai yra labai kokybiški, – čia turiu omenyje tuos kiniškus produktus, kuriuos perka iš jų lietuviai) – dėl vieno tokio viršutinio ir mes buvome patyrę nuostolių. Na , jauna šeima (žalia, dar be jokios patirties) – buvo atleistina.
romas sausio 4th, 2010, 1:12 pm
Man patiko pelėsių gramdymas naktį
Šrekis sausio 4th, 2010, 1:24 pm
Gerbiamas A.G. jokio stebuklo statytuose iki 1970 m. namuose nėra. Kiauras namas pirmiausiai gerai ventiliuojamas namas. Kai energetiniai resursai kainuoja kapeikas tai suprantama ir pateisinama. Šių dienų iššūkis padaryti pirmiausiai šiltą namą, o ir ne paslaptis tuo pačiu pigų. Gera ventiliacija kainuoja – tiek įrengimas, tiek ir jos palaikymas (per papildomas išlaidas – šildymo, elektros ir t.t.). Va kokie stebuklai yra senuose namuose tai jų patvarumas. Aš vis pagalvoju kaip tie nauji namai išlaikytų žiauriai didelį šaltį arba audrą, ar šiaip kaip jie atrodys po gero dešimtmečio.
A.G. sausio 4th, 2010, 1:45 pm
Gerb. Šreki,
manau, kad juos reikėtų griauti po truputį ir jų vietoje statyti naujus. Pavyzdžiui, vietoje 9 aukštų – dvigubai aukštesnį, tokiu būdu senbuviai pereitų į naują statinį natūraliai. Ypač tie namai, kurie pastatyti ypatingai gerose miesto vietose.
Bėda matyt būtų tik ta, kad žinant lietuviškus savitumus – tie senbuviai iškelt tai išsikeltų, bet įsikelt tai jau neįsikeltų (kaip toje dainoje musėt būtų „začiem čužaja golova tam gdie dožna bit moja…“).
O kaip tie namai (blokiniai, – mūriniai tai dar kelis amžius stovės) dar laikosi – vienas Dievas žino. Juk juos draugas Chruščiovas buvo sumanęs kaip labai laikinus barakus, laikotarpiui, iki kol TSRS neaplenks JAV.
Laikini stovi ir musėt dar ilgai stovės (kaip sako nėra nieko amžiškesnio kaip laikina), bet įdomu ir kitkas, kiek stovės šitie, ne laikinieji statiniai. Ar išlaikys tiek, kiek šie laikinieji.
Fredis* sausio 4th, 2010, 1:56 pm
geriausiai oro cirkuliaciją patalpoje užtikrina fortepiono stygų virpesiai ir pagal muziką su kardais šokantys kraujasiurbiai, galima net langą žiemą atidaryti kad jie neperskaistų -
.http://www.youtube.com/watch?v=xORJB1sS1rw
jei Valentinas namuose vienas – galima pašokti ir vienam – .http://www.youtube.com/watch?v=qg-wtsAOuAc&feature=related
. sausio 4th, 2010, 2:10 pm
Realiai – kadangi rekuperacinės neįrengsi, kitur neišsikelsi, manyčiau taip :
Reikia nuosekliai nuobodžiai eiti nuo mažo prie didelio, nuo buto prie namo, susirinkti kuo daugiau susistemintų faktų ir juos apibendrinti:
*ar tos pačios bėdos pas kaimynus (vertikaliai, pagal aukštus virš ir po)
*kuom šis butas skiriasi nuo analogiškų viršutinių/ apatinių, ypač, jei pas kaimynus bėdos kitos:
-gal virš/po jo – kaimyno terasa?
*koks rasojimo charakteris:
-visas plotas
-perimetre
-angokraščiai
-viršuje/apačioje
-ar langai vienodi, gal yra nevarstomų (vitrinų)
-kaip tas susiję su lauku:
- temperatūra
- lietumi
- vėjais
* ar jaučiasi, uždėjus ranką- temperatūros skirtumai ant skirtingų sienų ir pačioje sienoje?
Tą sąžiningai darydamas Valentinas automatiškai tampa bendrijos lyderiu, užsikrauna viską ant savęs, nes pasikaustęs labiau už kitus…
Pasirinkimas vertas tikro liberalo
Valentinas sausio 4th, 2010, 10:03 pm
OK, stabdau temą! Ačiū visiems už rimtą „atsinešimą” į Valentino gelbėjimą. Pasisėmiau iš jūsų daug. Pradžioje pasidarysiu sienų termografines nuotraukas ir išmatuosiu sienų drėgnumą. Tada PRETENZIJA. O tada kaip bus taip.
Fredi, be to, kad naktinimis valyti pelėsius, yra kitų būtų padaryti, kad žmona nebūtų pati nelaimingiausia pasaulyje žmona?
Fredis* sausio 4th, 2010, 11:06 pm
Žmonai reikia nedaug – romantiško, švelnaus-subtilaus vyro rankų, kad pažadėtų nuvesti į čiuožyklą, gero roko koncertą, na, dar kad būstas būtų padorus ir ne prastesnis nei kaimynų. Jei atsiranda sienose pelėsiukas – vyro darbas juos pašalinti, o rasotus langus valo žmona. Turi būti lygiavertis darbo pasidalinimas, namų ruošos darbai turi užgulti abu vienodai.
lakunas sausio 5th, 2010, 12:01 am
Fredžiui*
Artūras pridurtų – dar reiktų pavėžinti mylimiausią kabrioletu. Neturėdamas tokios galimybės Fredis paisto apie vyro rankas, koncertus ir čiuožyklas.
Virtualioji apžvalgos aikštelė Nr. 24 - Ligi Dangaus sausio 30th, 2010, 12:18 am
[...] Labiausiai komentuotas įrašas: Žengiu į 2010-uosius [...]