Nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus
Ei, prisipažinkit, į kokius kriterijus atsižvelgiate ruošdamiesi pirkti naują kompiuterį? Bent kiek man teko pastebėti, dauguma vaikinų (vyrų) kompiuterį renkasi atsižvelgdami į tai, ar jis pagal visus parametrus yra tinkamas žaidimams… O merginos (moterys)? Pavyzdžiui, aš pati tokiu atveju pademonstruoju „ypatingą“ išprusimą pirmiausiai įvardydama vaizdo ryškumą, talpą, gal dar užsimindama, kad būtų visai šaunu, jei nebūtų lėtas kaip vėžlys ir… Be abejonės, neužmiršdama pasidomėti ar tame kompiuteryje yra „Word“ (taip, būtent taip ir klausiu, visas „MSOffice“ programų paketas tuo metu man kažkur paslaptingai dingsta…) programa. Ir jei nėra, privalo kuo greičiausiai jame atsidurti, nes kitu atveju bus blogai. Aš ir ilgesnius tinklaraščio įrašus dažniausiai joje rašau ir tik po to juos nukopijuoju į savo naudojamą turinio valdymo sistemą, kad galėčiau paskelbti savo skaitytojams, tad ką jau kalbėti apie jos svarbą ateičiai išsaugant pasaulio užkariavimo planus (cha cha), įvairiausią dominančią informaciją, šį bei tą rašant ar peržvelgiant kitų jau parašytus darbus. Nors didžiosios dalies šioje programoje esančių galimybių dar neišbandžiau (tik laiko klausimas, kada išbandysiu), man tai programa numeris vienas. Gal tai ir specialybinė liga, bet, tiesą sakant, jei ir taip, visai noriu ja sirgti.
Tikriausiai nieko nuostabaus, kad lygiai dėl tos pačios priežasties negaliu pakęsti šveplo rašymo (nepainioti neapykantos šveplam rašymui su neapykanta šveplai rašantiems žmonėms, nes pastaroji, mano nuomone, visai neturėtų egzistuoti, kaip kad, tarkim, nederėtų vertinti žmogaus pernelyg nukrypstant į asmeniškumus, o ne pagal konkrečius jo darbus). Kai mano tinklaraštyje kas nors pakomentuoja nevartodamas specifinio lietuviško raidyno, pirmąjį kartą maloniai užsimenu, kad jei tik yra galimybė, būtų rašoma vartojant visas reikalingas raides, antrąjį kartą tai pakartoju jau nebe taip maloniai, o po trečiojo karto (dažniausiai šio jau nebeprireikia) būnu pasiryžusi be jokios sąžinės graužaties atimti komentavimo galimybę, nes, po velnių, esam lietuviai, tai ir rašykim lietuviškai! Nors su šveplais užsienio lietuvių komentarais dar taikstydavausi, maniau, gyvenant svetur gana sudėtinga gauti tinkamą programinę įrangą, bet… Tai buvo iki šiol. Kol pati savo kailiu visko neišbandžiau ir neįsitikinau, kad nėra nei vienos rimtos priežasties rašyti šveplai!
Buvo taip. Į Airiją atvykau su jau iš seniau turėtu kompiuteriu, taigi dėl didžiai vertinamo specifinio lietuviško raidyno galvos nesukau. Rašiau taisyklingai ir vargo nemačiau. Tačiau kai senukas vis dažniau atsisakydavo man tinkamai tarnauti, teko jį pakeisti kitu. Deja, pastarajame iš pat pradžių neaptikau galimybės rašyti taisyklinga lietuvių kalba. Pirma mintis natūraliai šovusi į mano garbanotą filologės galvą buvo: „Tai ką dabar darysiu?“. Staigiai leidausi į paieškas internete. Ir ką Jūs manot? Atradau puslapį – http://gate2home.com/Lithuanian-Keyboard, kuris įvardijamas ne kaip kitaip, o pačia tikriausia virtualia klaviatūra (be lietuvių kalbos čia galima pasirinkti ir daugybę kitų kalbų) . „Puiku, dabar turėsiu kur siuntinėti visus tinginčius rašyti lietuviškai!“ – sumojau. Bet susitaikyti su mintimi, kad pačiame kompiuteryje neturėsiu lietuvių kalbos, vis vien negalėjau, prireikus ir trūkstamas programas būčiau tiesiai iš Lietuvos užsisakiusi. Tik pamaniau, kad prieš tai derėtų kreiptis artimiausiu adresu įvairiems su kompiuteriu susijusiems negalavimams spręsti. „Brol, man reikia lietuvių kalbos! Gal žinai, ką daryt?“ – paklausiau. „Žinau, palauk…“ – atsakė. „Laukiu, laukiu, tegu tik būna!“ – ėmiau nekantrauti. Po kurio laiko susisiekėme „Skype“ programa. „Ir?“ – nutęsiau. „Control panel – > Change Keyboards Or Other Input Methods – > Change Keyboards – > Add… – > Lithuanian – > OK – > OK“. „Taip paprastai? – išsižiojau. – Tai kodėl visi (turėjau omeny išvykusius gyventi į svečią šalį, tarp jų, aišku, ir save) rauda, kad neturi lietuviškos klaviatūros?“. „Nežinau.“ – tarstelėjo. Dar šį bei tą pasitikslinau, nes nuo skirtingų „Windows“ sistemų priklauso, kur tiksliai lietuvių kalba bus atrasta, ir ir… Nepraėjus nė penkiolikai minučių, aš susigrąžinau galimybę rašyti švarutėle lietuvių kalba!!! Labai apsidžiaugiau (beliko išsiaiškinti nustatymus telefone). Tiesa, tas faktas, kad internetas vis dar pilnas šveplos lietuvių kalbos, manęs nė kiek nedžiugina (niekas nekalba apie įspūdingą kalbos stilių ar įmantrumu pribloškiantį žodyną, nes tai jau talento bei itin nuoseklaus darbo reikalaujantis rezultatas). Kadangi dabar žinau (galbūt kai kurie iš Jūsų šiuos atradimus esate padarę jau senų senovėje ir šiuo įrašu aš tik kartosiuosi), kad nei vienas mūsų tautietis be tingėjimo ir nenoro ieškoti negali turėti jokių kitų pasiteisinimų, nenustebkit, kad kokiame nors forume ar portale aš Jums grūmosiu, šmikiai. Taškas.
„Be specifinio lietuviško raidyno galima rašyti kur kas greičiau.“ – atrėšit. Ką gi patikrinau ir tai. Atsitiktinai pasirinkau teksto ištrauką. Ją rašiau du kartus. Iš pradžių be „š, č, ž“ bei visų kitų išskirtinai lietuvių kalbai būdingų raidžių, paskui – su jomis. Ir ką Jūs manot? Nediduko tyrimo rezultatas – visiškai vienodos apimties tekstą be specifinių lietuviškų raidžių parašiau per tris minutes ir trisdešimt dvi sekundes, su – per tris minutes ir trylika sekundžių (galima kelių sekundžių paklaida). Tai kas iš tikrųjų greičiau? „Tu taip pripratusi…“ – sakysit. Prašyčiau – lygiai kaip tą teigiantys esate pripratę rašyti kitaip! „Pripratimas ir rutina yra „laiko vėžys.““ – kadaise yra pastebėjęs airių kilmės dramaturgas Samuel Beckett. Tad jei jau rutina neišvengiama, kodėl nesuformavus gerų įpročių? O dėl kokių priežasčių kiekvienas nuoširdžiausiai galime atsakyti tik pats sau…
Tekstą parengė Ligita iš „Ligi Dangaus“
Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.
Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.
* yra papildomų sąlygų:)
Ligita
You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.
I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.
* There are additional conditions:)
Ligita
Ligita vasario 28th, 2012, 11:55 am
Auksinis kardai, būtent tokiems kaip Tu ir parašiau šią mintį skliausteliuose: „…galbūt kai kurie iš Jūsų šiuos atradimus esate padarę jau senų senovėje ir šiuo įrašu aš tik kartosiuosi…”. Nors ką aš čia, reikia pastebėti, kad gerai nusiteikęs Auksinis kardas buvo veikiau išimtis nei taisyklė. Deja, bet vis dar yra krūva nežinančių ir nenorinčių sužinoti. Tiek kaip niekada nepritrūkti specifinio lietuviško raidyno, tiek apie alternatyvias, laisvai platinamas programas. Kažin kodėl? Maras nuogąstauja, kad neįsižeisčiau. Tai kad kaip ir nėra dėl ko. Nežinojau nepilnai savaitę, nes nežinojimu to laiko, kai naudojausi senuoju kompiuteriu, nelaikau. O „Ubuntu” manęs nežavi :O
Maras vasario 28th, 2012, 2:29 pm
Ligita, o kodėl nežavi Ubuntu? Ar bent esi naudojusi ilgiau nei 5 minutes? Nors man dabartinis Ubuntu, tiek jo išvaizda, tiek ir veiksena nelabai patinka. Bet viską galima susitvarkyti taip, kad labiausiai liptų prie rankos, ko beveik neįmanoma Winuose. Beje, Ubuntu ir kitose linux sistemose gražiausiai veikia ir MSOffice .
Ir nesakyčiau, kad paskutinis Auksinio kardo komentaras rodytų blogą jo nuotaiką. Nepatiko Tau, kas juo sakoma . Mandagumo padaugėjo, bet esmė liko ta pati…
Šiaip įvesti į gūglių „pridėti lietuvišką klaviatūrą xp” (ar kokia ten pas Tave sistema) trunka kelias minutes, o ne savaitę . Ne visi turi brolius, kurie gali patarti. Aš turėjau omeny tokį nežinojimą.
Auksinis kardas vasario 28th, 2012, 3:39 pm
Normaliai su ta nuotaika, yra tik paskiri asmenys, kurių elgesys ne tai, kad nuotaiką gadina, bet VEDA IŠ PROTO DD
Bet tavęs ten nėra, Ligita. Man asmeniškai patinka būtent Ubuntu su Unity – minimalistinis ergonomikos perliukas, mažesniuose kompiuteriuose nepakeičiamas, jiems ir buvo kurtas, o dabar persimetė į visus. Tai žavi operacinė sistema, labiausiai jai pasisekė tuo, kad derina komercinės kompanijos užtikrintą įsipareigojimų užnugarį su visiškai nemokamu dalinimu eiliniams žmonėms (spėju, kad užsidirba iš pagalbos naudoti didesniuose versluose, institucijose). Įspūdingas derinys, ne be reikalo plačiai paplitęs, jo ignoravimą pateisinti gali, deja, labiau neišmanymas, nei tikras nesižavėjimas. Dizaino sprendimais, beje, artimiausia pripažintam dizaino flagmanui – OS/X, tai pačiai, kuria komplektuojami Apple kompiuteriai. Windows – praeitis, Ligita, atsimerk.
Maras vasario 28th, 2012, 4:34 pm
Man Unity nepatinka dėl menkų konfigūracijos galimybių. Aš noriu, kad veiktų taip, kaip man patogu, o ne kaip kažkas sugalvojo. Gnome 3 šiaip vizualiai visai nieko, bet irgi tas pats kliūna. Sėdžiu su Enlightenmentu (E17). Irgi netobulas, bet konfigūravimo galimybės labai didelės.
Aišku, daugumai reikia, kad viskas būtų iš karto ir kad nereikėtų kišti nagų.
Neknyginis vardas vasario 28th, 2012, 4:43 pm
Marai, turi „Apple“ kompiuterį?
Maras vasario 28th, 2012, 4:59 pm
Ne, turiu du senus Thinkpadus ir vieną stacionarą. Nešiojamuose pagrindinės OS – XP, stacionare – Debian Sid (linux).
Ligita vasario 28th, 2012, 10:15 pm
Šiaip programos turėjo būti tik tarp kitko, o paaiškėjo, kad būtent jos ir yra esmių esmė, be kurios nesisuks pasaulis. Norėjau pareikšti, kad nesąmonė rašyti iškraipyta lietuvių kalba, tačiau įterpusi kelių programų pavadinimus atsiskleidžiau kaip vis dar gyvenanti viduramžiuose Ką jau padarysi, nors esu dar visai nesena, kai kada būnu nuobodokai prieraiši. Nei man reikia plazminio televizoriaus, nei „Apple“, nei „iPhone“ mobiliojo telefono. Ir dėl to, kad „Windows“ – praeitis, galvos nesuku, kol man tinka, tol ir naudosiu, nors ir visi sulįstų kur nors kitur. O su „Ubuntu“ yra panašiai kaip su Andrium Užkalniu ar Dan Brown – nė vieno neskaičiusi jau žinojau, kad abu „neveža“ ir viskas. Dan Brown iki šiol neskaičiau, Andriaus Užkalnio rašinius kartais permetu akimis, bet permetusi suprantu, kad nieko nepraradau anksčiau neskaitydama, viena kita įdomesnė mintis pasitaiko ir tik tiek. Apstu geresnių skaitinių. Gal ir su „Ubuntu“ veikia šeštasis pojūtis (neprisimenu, kiek tiksliai laiko aš jį naudojau)? „Užplauks“, išbandysiu, ne, nebandysiu ir tikrai nesigraušiu, kad gyvenu praeityje.
Uf, net lengviau atsikvėpiau, kad nepatenku tarp paskirų asmenų, vedančių Auksinį kardą iš proto
Maras vasario 28th, 2012, 10:35 pm
Na, Auksinis kardas čia gerooookai perlenkė su Windowsų nuėjimu į praeitį . Jie dominuoja ir dar ilgai dominuos, o linux buvo ir bus visiškos mažumos OS. Kas šiaip labai negerai (užtenka pažiūrėti į Windows kainas…), nes nėra normalios konkurencijos (Apple tiesiog per brangus daugumai).
Lyginti knygas su programomis kiek nekorektiška, nes tai visiškai skirtingų sferų produktai. Estetikai, menui šeštas pojūtis yra vienas esminių dalykų, todėl prie prastų autorių tiesiog neis priprasti, jei skonis ne toks.
O štai prie programų yra tiesiog įprantama – štai ir visas „šeštas pojūtis”.
Šiaip jei iš kišenės reikėtų ploti netoli 600 Lt už Winus ir virš 300 Lt. už studentišką, patį liesiausią MSO paketą, įtariu, greitai daugumos lietuvių šeštasis pojūtis uždainuotų kitą dainą . Užtat Microsoftas ir leidžia vogti savo programas…
Maras vasario 28th, 2012, 10:58 pm
Beje, visiškai nepatyrusiems vartotojams geriausia iš linux rinktis ne Ubuntu, o Mint: http://www.linuxmint.com/index.php Mėtinį linuxą, taip sakant . Sumečiau pažįstamai, kuri nenorėjo į nusipirktą nešiojamą diegti nelegalių Winų, kaip ir mokėti už juos didžiulių pinigų. Šiek tiek patvarkius negirdžiu jokių nusiskundimų, nors buvo tokia pat užkietėjusi windowsistė, kaip ir Ligita, sakė, kad jau ko ko, bet linuxo tai tikrai niekada niekada .
Auksinis kardas vasario 29th, 2012, 12:40 am
Nepatyrusiems, galbūt – nežinau kas būtent tame Mint yra kitaip, jei tai dėl KDE, tai galima sutikti, jog nepatyrusiam matyti struktūriška medžio tvarka pateiktas programas labiau rišasi su žinomu papratimu pas Windows. Kai papranti prie OS/X ar iOS, tai tokie dalykai nebūtini.
O su Windows viskas tik trauksis – kaip kadaise IE dominavusi naršyklių rinkoje nenumaldomai praranda pozicijas, skiedžiama firefoksų, safarių ir chromų, taip įvairiausi užplūstantys kompiuterių hibridai su telefonais atskies supratimą kuo galima naudotis darbui, tuo pačiu ir kokią sistemą galima sėkmingai naudoti. Kad ir paties, Marai, pavyzdys, jog žmogų pakanka pastatyti ant kitų tvarkingų bėgių, ir visi prietarai nugaruoja, taip ir čia – paimi iPad’ą ar iPhone, at tą patį Ubuntu – gražu, malonu, naudoji, nieko netrūksta, ir omenyje sistemai Windows tiesiog neprireikia vietos. Šios sistemos platformos išskirtinumas išnykęs, o smulkesnėje įrangoje Windows atmainos atrodo labai šiaip sau, Microsoft’o kaip rinkos žaidėjo reputacija – prasta, jis vengtinas, štai ir raidos gairės.
Neknyginis vardas vasario 29th, 2012, 3:41 pm
Parašiau apie knygų mugę, Ligita. : )
Lukas vasario 29th, 2012, 5:18 pm
Labai jau prastas požiūris į lietuvius, gyvenančius užsienyje. Visų pirma, žmonės dažnai atitolsta nuo savo gimtosios kalbos ir paprasčiausiai, net turėdami lietuvišką klaviatūrą, rašys šveplai dėl lietuvių kalbos žinių trūkumo. Antra, nemažai išeivijoje gimusių lietuviais save laikančių žmonių taip pat lankosi lietuviškuose tinklalapiuose, skaito straipsnius, naujienas bei visą tai komentuoja. Tie žmonės nėra mokomi lietuvių kalbos taip, kaip kad yra Lietuvoje (kai kurie tik šeimoje ją išmoksta), tai dar betrūksta, kad į juos pirštu pabadytumėt. O galbūt siūlote jiems lietuviškuose tinklalapiuose rašyti užsienio kalbomis? Įsivaizduokit, dabar koks nors JAV gimęs lietuvis dabar komentuotų jūsų šį įrašą „I definitely agree with you. Nowadays it’s hard to understand why people face problems when it’s that easy to…” la la la ir panašiai.
Galų gale, nežinau, kiek laiko jūs naršote internete, bet prieš trejetą metų iš vis retas lietuvis rašė lietuviškomis raidėmis ir tai buvo net nemadinga, o dabar daugiau ir daugiau žmonių nerašo šveplai, kas jums taip nepatinka. Turbūt ir tai nėra pakankamai teigiamas dalykas?
Maras kovo 1st, 2012, 12:27 am
Minte jau suinstaliuoti kodekai, o juos susimesti bent jau anksčiau būdavo gana problematiška. Ir šiaip, suinstaliuoji ir veikia.
KDE niekada nebandžiau – nepatiko jos išvaizda – per daug visko prigrūsta.
AŠ tai kiek specifinis atvejis: man linux toks pusiau hobis, poilsis visai kitoje, neintelektualinėje sferoje. Įdomu pasiknisti kartais (ir tai kartais užknisa, kai kas nors neveikia. Dabar, pavyzdžiui, spausdintuvas nespausdina ir akivaizdžiai CUPS (beje, kuriamo Apple) kaltė). Bet jei aš norėčiau to, ko nori dauguma: kad sistemą įjungus ji tiesiog veiktų, be didelių konfigūravimų, tik susimetus kelias programas, Winai vis dar tinka labiau. Linux veržiasi ir stipriai tobulėja, bet paprastam vartotojui, kuriam kompai ir softai – neįdomūs, vis tik dar kiek per sudėtingi.
Be to, žmonių sąmonėje vis dar kompas yra lygus windows (na, yra apple, bet čia jau dizaineriams , kaip manoma), kaip ir tekstinių dokumentų rengimas – word. Iki to, kaip manai Tu, daugumai dar toli toli plaukti .
Manęs niekas ant bėgių nestatė – pats užsinorėjau išbandyti linux . Užkniso antivirusinės ir lėtai veikiantis kompas.
Ligita kovo 1st, 2012, 12:31 am
Su pavasariu visus!!! Kaip laukiau, kol galėsiu tai parašyti. Airijoj iki pavasario tai dar teks palūkėti bent pora valandų. Bet jau ir taip jaučiamas – štai praėjusį penktadienį buvau pagauta žurnalisto, nufotografuota ir įdėta į vietinį laikraštį. Šiandien sėdėdama apžiūrinėjau rezultatą. Negana to, kad virtau Ligital (nors aiškiai ant lapuko užrašiau, kad esu Ligita), tai dar žurnalistas savo klausimą įdėjo kaip mano atsakymą. Atsakiau panašiai, vis dėlto ne visai taip. Atsakymas štai toks (klausė apie piršlybas): „I’m from Lithuania and the women there would never dream of asking a man to marry them. It’s definetely a man’s job.“ Kita vertus, kasdienybę praskaidrina tokie juokai, kad ir tikrovė kiek iškraipyta!
Aurimai, fantastika. Tuoj sureaguosiu
Marai, o neteko girdėt, kad būna kompiuterių, kuriuos parduoda jau su „Windows“? Ir šiaip… Jei tarkim Tu mėgsti „Opera“ naršyklę, bet kas nors primygtinai siūlytų pereiti prie kitos ar pereitum? Tau ji tinka, viskas gerai, bet kažkas skatintų pereiti ir viskas.
Ligita kovo 1st, 2012, 12:58 am
O dėl tų vardų ir pavardžių iškraipymų airiai turi rimtą bėdą, ilgiau gyvenantys mūsiškiai sakė, kad jau su begalybe variantų yra susidūrę. Airijoj aiškiai trūksta redaktorių
Maras kovo 1st, 2012, 1:40 am
Ligita, aš gi neverčiu. Aš tik paklausiau, kas nepatiko Ubuntu ir kiek laiko jį naudojai. Be to, surašiau ne tik pliusus, bet ir minusus (dargi tų ir daugiau). Nepanašu į primygtinį piršimą . Kiekvienam savo.
Kitas reikalas, kai žmogus renkasi iš vieną dalyką iš vieno, nes kitus iš karto atmeta kaip netinkančius. To aš pasirinkimu vadinti negaliu. Linuxo yra begalybė versijų, o jau išvaizdų bei galimybių susidėlioti meniu – tai išvis nesuskaičiuojama begalė. Galima pasidaryti lygiai tokius, kaip Winai (tik prasmės nematau). Užtat kai sakai, kad matei Ubuntu ir Tau nelipo (suprask, išvaizda), aš sakau: yra daugybė kitų galimų išvaizdų (ko neturi Winai).
Būna kompai su Winais, tokia jau Microsofto politika (ir viena priežasčių, kodėl Kardo optimizmas dėl niūrios Windowsų ateitis man atrodo perdėtas). Bet jei perki be – kainuoja pigiau .
Jei kažkas pasiūlytų kitą naršyklę, aš turbūt pabandyčiau. Ne pereičiau, o pabandyčiau. O gal tikrai patiktų, ką aš žinau. Tada ir pereiti galima Juk ne nuo Operos pradėjau gi . O ir dabar pas mane linuxe yra Opera (pagrindinė), Google chromas (antra pagrindinė, nes, deja, Opera kai kuriuos puslapius vaizduoja neteisingai, iškraipo), Chromiumas (tas pats Google chromas, tik vystomas ne gūgliaus, todėl, pavyzdžiui, nesiunčiantis jam duomenų apie mano lankytus puslapius, kaip lyg daro Google chrome) – šita skirta greitam atidarymui, kai tik paleidus sistemą tingiu laukti, kol pasikraus Opera ir GCh su krūva tabų. Dar yra Firefoxo analogas (dabar neveikia kažkodėl), dar tokia Epiphany (labai retai naudojama). Ai, dar yra Links2 – čia veikia terminale, tekstiniame režime . Jei kartais užlūžtų grafinė aplinka, galiu naršyti po internetą ir be jos. Yra pravertę. Esu dar ir daugiau buvęs atsisiuntęs, bet nevartoju. Daug kas tinka, kol nesužinai, kad yra tinkamesnių dalykų. Ypač kompų srity, kur viskas keičiasi be galo greitai.
Auksinis kardas kovo 1st, 2012, 12:42 pm
Permečiau Win 8 – Ligitai nepavyks išsisukti nuo rimtų permainų, teks pratintis prie pasaulio įvairovės ir didesnių pasirinkimų. Jai besivaidenantį menamą piršimą galima atremti: pagrinde naudojame Opera naršyklę – o ar ją piršome? Ne, tik paminime, kad tokia yra, ir tinka mums. Atitinkamai su sistemomis – tik paminime kas prisirpo po saule pakankamai, kaip to kai kas gali nepastebėti.
Spausdintuvą, Marai, pašalinčiau iš sistemos, ir pridėčiau naujai, gal kas su jo užvestais katalogais, teisėmis, būkle. Šitas gali praversti tvarkantis tokiais atvejais, gal netyčiom nežinai:
http://www.cups.org/articles.php?L274
Maras kovo 1st, 2012, 5:47 pm
Tai jei ji buvo su XP ir perėjo prie Win 7 – jau buvo nemenkų pokyčių. Metro UI Win 8 tai manęs nesužavėjo (buvau įsimetęs Developer preview pažiūrėti ). Man – neergonomiška, gal su tabletais ir patogu.
Žinau ir administravimo galimybes (kai pradėjo neveikti – sužinojau ), ir spausdintuvą šalinau kelis kartus, ir net CUPS su priedais buvau švariai perinstaliavęs. Niekas nepadėjo. Kaip CUPS logas rodė klaidą „PDF file is damaged – attempting to reconstruct xref table…”, taip ir teberodo. Taigi, spausdintuvui nusiunčią blogą failą, jei išvis nusiunčia, ir anas negali išspausdinti. Internete sprendimo surasti nepavyko
Auksinis kardas kovo 1st, 2012, 6:27 pm
Hm, man tai neatrodo CUPS problema, net jei jis registruoja klaidą, kaip spausdinimo proceso dalį. Sakytum, čia PDF interpretavimo klaida – arba netvarkingas dokumentas, arba PDF interpretavimo/konvertavimo į grafinį vaizdą įrankiai. CUPS tik vėliau valdo persiųstą spausdinimo užduotį, kai ji jau paruošta spausdinimui. Manyčiau.
Maras kovo 1st, 2012, 7:57 pm
Na, aš radau kaltinimų CUPS (vienas žmogus tikrino, kokius paketus atnaujinus nebeveikia spausdinimas, tai liko tik CUPS arba su juo susiję, berods trys iš viso). Su tokia pat klaida kai kuriems neatidarė PDF, bet man viską atidaro, o spausdinu aš arba testinį puslapį, arba doc, ne pdf. Šiaip gali būti ir pdf interpretatoriaus klaida. Na, lieka tik laukti, kad su atnaujinimais klaidą ištaisys. Šiaip ilgokai jau tęsiasi…
Auksinis kardas kovo 1st, 2012, 9:16 pm
Bet taigi spausdinant .doc neturėtų net keiktis apie jokį PDF? Jei neklystu, ten būdavo net ir ne vienas spausdinimo tvarkymo metodas, toks pvz. LPD ar tik neatliktų to paties tik kiek kitokio mechanizmo naudojimu tapačiam rezultatui?
Maras kovo 1st, 2012, 10:03 pm
Va tai ir keista, kad nuolat keikiasi dėl pdf, kad ir ką spausdintum. Gal siųsdamas pertvarko į pdf, nors abejoju. Tai lyg ir įrodytų CUPS klaidą. Tvarkykles bandžiau visas, kokias tik įmanoma, ir visokias nuostatas kaitaliojau. Nė pro kur.
Auksinis kardas kovo 1st, 2012, 10:25 pm
Ten gali būti kokie nors filtrai, naudojantys pdf kitokio turinio tarpiniam žiaumojimui… Atrodo, tas CUPS išsikerojęs smarkiau, nei tikėjaus. Čia pasitaikė tokia įdomi tema, nors ir koncentruojasi į būtent PDF dokumento problemą, bet geras pavyzdys skaidymo ir testų, ieškant šaknų:
http://www.linuxquestions.org/questions/linux-desktop-74/trouble-printing-pdf-documents-929001/
LPR vadinasi alternatyvi (turbūt) sistema.
Maras kovo 3rd, 2012, 1:04 am
Ir šitą mačiau . Nieko sau pritaikyti nesugebėjau.
Tiesa, vakar bandant spausdinti, tos klaidos su pdf nebemetė, tačiau vis tiek nespausdina. Iš Winų – jokių problemų. Va tokios smulkmenos daugumą vartotojų ir atbaidytų nuo Linux. Dabar aš tiesiog neturiu laiko knistis po visas nuostatas. Įtariu, su kuriuo nors atnaujinimu problema išsispręs, kaip dažniausiai būna. Svarbu, kad netruktų per ilgai.
Auksinis kardas kovo 3rd, 2012, 1:18 am
Arba atsendinimu Pasidairyk įdomumo dėlei kiek senesnės versijos CUPS paketo tam Mintui, ar originalaus, jei iškart po sudiegimo veikė.
Štai kodėl Ubuntu, kiek rimčiau praeinantis tinkamumo išleidimui patikrinimus, kruopščiau apgalvotą sutvarkymą, kaip produktas, man patinka labiau už staigmenas, ir tai nuo tokių programose niekas neapsaugotas.
Maras kovo 3rd, 2012, 2:15 am
Šiaip aš darausi kas mėnesį daugmaž sisteminio skirsnio kopijas. Tai tikrai, buvau atsendinęs ir CUPS veikė. Bet griuvo Gnomas ir E17 (kaip tik tuo metu keitėsi iš Gnome2 į Gnome3) . Aukojau CUPS. Atsendinti vien CUPS negaliu, nes griūva priklausomybės.
Ne, pas mane ne Mintas, pas mane nestabilios psichikos (naujausi paketai, kartais griūva kas nors, nors retai labai taip būna) Debianas Sid . Iš jo Ubuntu ir ima daugumą paketų sau.
O Mintas yra tas pats Ubuntu, tik su jau įdiegtais kodekais, kai kuriomis jau sudiegtomis programomis bei kitokia išvaizda. Jis stabilesnis už Sidą.
Jei norėčiau gryno stabilumo, daug geresnio, nei Ubuntu, tai reikėtų imti Debian Squeeze – tas tai stabilus, skirtas serveriams daugiau (nors tinka ir paprastiems kompams). Bet gana senos programų versijos, labai retai atnaujinamos (tik kai viskas idealiai dera) išskyrus saugumo atnaujinimus. O Ubuntu atitinka Debian Wheezy, kur paketai testuojami. Taigi, tai kompromisas tarp stabilaus bet senstelėjusio Squeeze ir nestabilaus bet naujausio Sid.
Turint omeny, kad aš sėdžiu su nestabiliu Sidu, tai didelių lūžinėjimų beveik nebūna. Kažkada seniai negalėjau patekti į grafinę aplinką. Bet labai seniai, prieš kelis metus. O kai pasidaręs sisteminio skirsnio kopiją, tai niekas nebaisu .
Auksinis kardas kovo 3rd, 2012, 1:49 pm
Štai koks tu kietas krienas, tau tik naujausios žalios versijos įtinka. O kam? Man tai stabilumo naujumas neatstoja. Gal ir įdomu pasikrapštinėti, bet suryja begalę laiko staigmenų gaudymai. Dėl distribucijų jau buvai sakęs, tik labai neįsiminiau ką ganai. Čia gal visai tinkama vieta išdėti CUPS logą dabartinei spausdinimo operacijai, kas būtent registruojama?
Ligita kovo 7th, 2012, 2:10 am
Panašu, kad susidūrus dviems technikos asams, visi kiti nuščiuvo ir nė nebeturi ką pridurti
Maras kovo 12th, 2012, 11:40 pm
Aha, o vienas asas dingo kaip į vandenį . Buvau išvažiavęs ir prie interneto nepriėjau.
Toks iš manęs ir asas. Tikras specas tai pasirašytų sau kodą ir susitvarkytų kas neveikia .
O ta pdf klaida su CUPS atnaujinimais dingo. Deja, ir toliau nespausdina, kartais atrodo, jog kompas nemato spausdintuvo. Nors mato. Bet iš Winų gražiausiai spausdina tame pat kompe, taigi, problema programinė.
O logas nieko ypatingo nerodo:
„E [12/Mar/2012:13:59:23 +0200] [Job 11] Stopping unresponsive job!
E [12/Mar/2012:14:49:26 +0200] [Job 14] Stopping unresponsive job!
E [12/Mar/2012:15:03:11 +0200] [Job 17] Stopping unresponsive job!”
Kitas:
„localhost – - [12/Mar/2012:14:52:17 +0200] „POST /printers/Kyocera HTTP/1.1″ 200 380 Print-Job successful-ok
localhost – - [12/Mar/2012:14:58:06 +0200] „POST /jobs HTTP/1.1″ 200 137 Cancel-Job successful-ok”
Kur rašo, kad darbas sėkmingai atliktas – meluoja, nes teko nutraukti. Dar parallel procesas užlūžta ir pradeda naudoti 100% vieno branduolio. Tai baigiasi nutraukus darbą.
Kartais Kyocera kažką išspjauna, bet tai būna visokių simbolių kratinys per visą puslapį. Kada išspjauna, nelabai supratau. Lyg reikia išjungti spausdintuvą, vėl įjungti ir tada pradeda spausdinti, bet tokius va kratinius. Kažkada taip yra buvę, bet užteko pakeisti tvarkykles į kitas (bent 10 variantų jų siūlo mano senukui) ir problemos baigėsi.
Naujausios versijos, nes įdomu . Aišku, jei būtų vien griuvinėjimai, tai mesčiau šalin, bet kad labai retai kas gyvybiškai būtino stringa. Spausdinu retai, tai galiu ir winus laikinai užkrauti tam reikalui. Linux labai greitai tobulėja, ir jei sėdėčiau su kokiu Ubuntu LTS, kuris faktiškai nesikeičia 3 metus, tai nematyčiau kaitos. O man visai įdomu ją stebėti .
O esminė priežastis – kompas su linux yra toks internetui, muzikos klausymui, kai kurioms programoms. Ne pagrindinis – rašau nešiuojamame. Taigi, galiu sau leisti ir nedidelius nulūžimus.
Auksinis kardas kovo 13th, 2012, 1:06 am
LTS skirtas „pramoniniam naudojimui” – t.y. maksimaliam gyvavimo ciklui, dabar jau bus 5 metai palaikomas. Nauja tokio varianto redakcija pasirodys kas 2 metai. Tarp jų yra ir tarpinės – testuotos, bet be leidėjo ilgojo palaikymo įsipareigojimų, redakcijos su visais naujumais. Būdamas panašiai smalsus, jas pasižvalgymui diegiuosi.
O logas dominantis būtų panašiai toks /var/log/cups/error_log, kai /etc/cups/cupsd.conf nustatyta LogLevel debug, po ko CUPS perleistas su /etc/init.d/cups restart
Pakaktų vieno spausdinimo darbo ištraukos.
Čia įdomi panaši istorija:
https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=940524#p940524
Jei nenusibodo. O gal kaip aklai vištai, ant grūdo užtaikysim.
Maras kovo 13th, 2012, 4:40 am
Buvau ir šitą radęs, bet čia jau ne mano nosiai, kode rasti klaidų .
Va ir vieno spausdinimo istorija: http://pastebin.com/8Dw4dVPm Pasibaigė kaip ir visos kitos: spausdintuvas nespausdina, kaitaliojasi užrašai waiting processing, kol belieka tik waiting, darbo nutraukimas kompe ir pačiame spausdintuve nepadeda, spausdintuvas užlūžta ties „canceling data” ir nutraukiamas tik išjungus spausdintuvą. Beje, kartą pabandžius spausdinti puslapį iš Operos, išspausdino vieną, o paskui taip pat užlūžo.
Beje, nors mano naudotojas yra „maras”, bet CUPS administravimo puslapis rodo naudotoją „Withheld”.
Ligita kovo 13th, 2012, 2:35 pm
Jei netyčia kas nors manęs pasigedot, pranešu, kad šen bei ten užsikasiau, bet grįšiu
Auksinis kardas kovo 13th, 2012, 6:14 pm
Kol komentarai tvirtinami, kažkas turėtų būti daugmaž gyvas-sveikas
Ligita kovo 13th, 2012, 8:54 pm
O iš kur žinai, kad ten aš? Gal kokia nors slaptoji ranka? Nors šiaip būna, kad patvirtinu ir išlekiu, nė nespėjusi padoriai sureaguot į tai kas vyksta komentarų skilty. Bet sureaguosiu. Nesuprantu, kur dienos dingsta ir kodėl taip greitai.
Ligita kovo 13th, 2012, 8:55 pm
Tiesa, nežinau, kodėl kai kuriuos komentarus su nuoroda užlaiko, lyg neturėtų taip būti.
Maras kovo 13th, 2012, 10:58 pm
Oho, čia tai bent užimtumas . Svarbu, kad jis patinka ir duoda naudos (nebūtinai materialinės), o ne šiaip lakstymas.
Auksinis kardas kovo 13th, 2012, 11:51 pm
Galiu padėti suprasti Kiek pamenu, sulaikomi atsiliepimai, kuriuose yra daugiau už vieną šypseną, daugiau už vieną nuorodą, o taip pat bent po vieną šių abiejų malonumų. Griežtoko būdo tinklalapis [nebesišypsau].
Maras kovo 14th, 2012, 12:10 am
Aš tai kito tokio griežtumo tinklaraščio nežinau. Be paprasto teksto negalima faktiškai nieko (nekalbu jau apie kokį minimalų html formatavimo naudojimą).
Atspindi šeimininkę .
Ligita kovo 15th, 2012, 7:02 pm
Marai, kaip gali žinoti, jei ne per seniausiai savo tinklaraštyje rašei, kad neskaitai nė septynių tinklaraščių? Nors šiaip aš kai kur jau nusižiūrėjau, kokios komentavimo skilties norėčiau, bet darbelio, spėju, būtų nemažai, o ir Jums reikėtų prisijungti su slaptažodžiais.
Maras kovo 15th, 2012, 7:35 pm
Reguliariai neskaitau. Tai nereiškia, kad neužmetu akies. O ir komentuoti teko tikrai daugiau nei dešimtyje .
Jau tik nereikia prisijungimų su slaptažodžiais. Tu čia ką, nori forumą sukurti? Blogo privalumas ir yra, kad gali bet kas atėjęs iš šalies imti ir pakomentuoti be jokių didelių pastangų, tiesiog kilus norui. Aišku, mano livejournal tikrai neatitinka to, bet aš ne dėl blogo į jį įsiregistravau .
Idealiausia būtų palikti kaip dabar, tik panaikinti tokius griežtus komentavimo apribojimus, leisti minimalų html formatavimą, daug šypsenėlių ir ne vieną nuorodą, ar bent jau du pastaruosius dalykus. Spameriai šiaip ar taip ir dabar puola, o kokį niekdarį ir užblokuoti galėtum. Čia mano nuomonė, aš pasakiau, hau .
Ligita kovo 15th, 2012, 11:12 pm
Svarbiausia – daug šypsenėlių. O aš dar skundžiausi, kad Auksinis kardas vis be nuotaikos
Maras kovo 15th, 2012, 11:15 pm
Aha, pabandyk čia pas Tave gerą nuotaiką pademonstruoti . Iš karto gausi į kaulus, nes gera nuotaika nepageidaujama Nu taip gaunasi, kad jau nepraleidi
Ligita kovo 15th, 2012, 11:18 pm
Gera nuotaika įmanoma tik man esant netoliese
Maras kovo 15th, 2012, 11:38 pm
Kas reiškia, jog ji neįmanoma O tiksliau, kad ji slopinama
Maras kovo 15th, 2012, 11:58 pm
Pala pala. :Ū ;D
Maras kovo 16th, 2012, 12:00 am
A, ne, nepraleidžia vis dar, tik dvi šypsenėles. Galvojau, kad tik vieną. Tiesa, kažkada gi padidinai nuo vienos leidžiamos šypsenėlės iki dviejų, arba vienos šypsenėlės ir vienos nuorodos. Dviejų nuorodų negalima. Laaaabai daug…
Ligita kovo 16th, 2012, 12:34 am
Patarčiau kurį laiką susilaikyti nuo tokios šypsenėlių gausos, nes ilgiau užsilaikęs nepatvirtintas komentaras gali sėkmingai pasiklysti tarp begėdžio spam’o.
Maras kovo 16th, 2012, 1:33 am
Jei tvarkysi tuos reikalus, tai dar labai patarčiau sutvarkyti ir nuorodos į svetainę atsiminimą, o tai užknisa kiekvieną kartą dėti nuorodą .
Maras kovo 16th, 2012, 7:59 pm
Beje, mano spausdintuvas po eilinio CUPS atnaujinimo pradėjo veikti.
Auksinis kardas kovo 16th, 2012, 9:38 pm
Tai pasisekė spausdintuvui
Nes mano patarimai būtų varginantys – testais siaurinti kuris būtent žingsnis visoje vertimo ir paleidimo spausdinimui sekoje nesuveikia, tada tvarkytis. Log’ą peržiūrėjau, visa eiga atrodo tvarkinga, didžiausia tikimybė, kad klaidingai nustatoma kaip derėtų versti turimą formatą – rezultate išverčiama į šiukšles, kurios paskui sodino patį spausdinimą. Panašiai kaip rodytoje istorijoje, koks priklydęs baitas ar klaidingai veikianti failo tipo nustatymo komponentės versija.