Ką reikia daryt, kad tėvai sutiktų nupirkt triušį?

Triušis!Labas, Austėja. Tavo atsiųstame klausime paskutinis žodis buvo šiek tiek suplaktas, bet tikiuos, taisyklingai jį iššifravau ir dabar galiu drąsiai atsakyti:)

Taigi, prie reikalo. Tiesą sakant, nuo mažumės esu katinų mylėtoja. Tik menka bėdelė – namiškiai kadaise buvo griežtai nusistatę prieš bet kokių gyvūnų laikymą. Žinoma, aš nepasidaviau. Būdavo, parsitempiu iš gatvės pirmą pasitaikiusį vaikštinėjantį katiną arba dar gražiau – čiumpu nežinia kur rastą kačiukų porelę. Ir taip ilgą laiką. Deja, nepadėjo. Nepadėjo tol, kol… Kartą įvyko stebuklingas dalykas – mūsų namuose apsigyveno katinas Bingas! Reikia dėkoti jo neišpasakytam meilumui ir pusbroliui nepabūgusiam paimti paklydėlio ant rankų.

Nors tavo situacija, matyt, būtų kitokia. Visų pirma tau reikėtų pabandyti įtikinti tėvus, kad sugebėsi pasirūpinti naujuoju šeimos nariu (taip, augintinis taps tavo šeimos dalimi!). Prieš prisiimdama įsipareigojimus pagalvok – ar tikrai galėsi skirti jam užtektinai dėmesio? Augintinis nėra tik minkštas pūkų kamuoliukas – jis taip pat turi savo įpročius, savitą elgesį, gal net kartais išdykėlišką būdą. Neužmiršk to.

Antra, būtų labai šaunu, jei sužinotum ar niekas iš namiškių nėra alergiškas gyvūnų kailiui ir pan. Juk tikrai nenorėtum, kad, pavyzdžiui, dėl tavo augintinio imtų čiaudėti ar kitaip sirguliuoti brolis, mama ar tėtis?

Trečia, nė nesiruošk liūdėti, jeigu tarkim paaiškės, kad šiuo metu niekaip neišeis laikyti triušio. Kaip jau minėjau anksčiau, niekuomet neatmestina laimingo netikėtumo galimybė. O kol jos lauksi ir tikėsies… Užsiimk kompromisų paieška – tėvams vardink priežastis kodėl triušis tau reikalingas (gali net pasižadėti, kad būsi žymiai tvarkingesnė ir paklusnesnė, kai jį turėsi. Be abejo, pažadus reikia vykdyti!) arba… Pamąstyk – jei jie nenorės pirkti triušio, galbūt bus nuolaidesni dėl kokio nors kito gyvūno, kuris pradžiugins tave ne ką mažiau? Svarbiausia: nebijok kalbėtis.

Šaltiniai: nuotrauka – www.freefoto.com