Nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus
Baigei mokslus… Ką veiki/veiksi toliau?:)
Tai dabar atostogauju – skaitau knygas, žiūriu filmus, deginuosi prie ežero ir jame plaukioju, fotografuoju kasdienybės džiaugsmus, fantazuoju bei užsiimu begale kitokios veiklos. Malonu suvokti, kad vienas mokslų etapas įveiktas ir esu laisvut laisvutėlė rinktis ką tik noriu. Siūlo į užsienį važiuot dirbti, net susidomėjusių manimi yra, tačiau kol kas niekaip nesiryžtu ilgam palikti Lietuvos, nes čia viskas taip lietuviškai sava. Ar ryžtis?
O likusi ketinu dirbti pagal specialybę. Truputį apmaudu, kad daugelyje darbo skelbimų be mažesnės nei trejų metų patirties nepriima, bet retsykiais pasitaiko ir kitokių variantų, tik reikia būti budriam bei sugebėti tinkamai save pristatyti.
Taip pat planuoju nuo rudens pradėti lankyti „Wing Tsun“ ir…:)
Iš tikrųjų klausimas labai platus, o apie pasaulio užkariavimo planus viešai nekalbu, taigi tebūnie kuklus atsakymas.
Beje, gerbiamas (-a) Aš, ar matei? Tavo pseudonimas toks, kad pavadinime suformuojamas keistokas žodžių junginys – Aš klausia. Lyg klausčiau… Aš!
Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.
Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.
* yra papildomų sąlygų:)
Ligita
You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.
I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.
* There are additional conditions:)
Ligita
Fredis* liepos 3rd, 2010, 10:30 pm
Aurimai, ką tu mąstai? Kokia žmonijos ateitsi po 17-os metų?
Aurimas liepos 3rd, 2010, 10:31 pm
Mąstau apie savo problemos ir ateitį, kartais kūrybiškai galiu pratrūkti mąstyti. O kokia žmonijos ateitis bus po 17 metų Lietuvoje?
Fredis* liepos 3rd, 2010, 10:35 pm
Taip, kas mūsų laikia po 17-os metų. Į ką labiau mes turime orientuotis: techninį progresą ar turėtume labiau tobulinti žmonių tarpusavio, visuomeninius, bendruomeninius santykius, akcentuoti teisę ir t.t.?
Aurimas liepos 3rd, 2010, 10:39 pm
Jei Lietuvoje, tuomet man nereikia be reikalo linkčioti sau galvą į šonus ir trypti, galvojant. Už mane padarė štai šis žmogus: http://www.youtube.com/watch?v=W9UpbyJjRCU&feature=related
Turėtų patikti ir sužinosi į visus tau rūpimus klausimus nūdienos savijautoje.
Fredis* liepos 3rd, 2010, 10:53 pm
Aurimai, gerais šaltiniais naudojiesi, buvau sugalvojęs tau klausimą: – ar verkė tavo mama per a.a. Brazausko laidotuves, bet matau, kad jūs šeimoje žiūrite į priekį, o ne atgal.
Aurimas liepos 3rd, 2010, 11:25 pm
Aš televizijos nežiūriu, sako, kad bukina ji per serialą vieno luošio tėvai.
WU liepos 3rd, 2010, 11:28 pm
Aurimas liepos 3rd, 2010, 11:31 pm
WU,
Neverk, lauk šviesios ateities. Aš tau per teleportacijos mašiną atsiųsiu laimingų žodžių.
WU liepos 3rd, 2010, 11:42 pm
Tu neatsiųsi? Jeigu kalbi apie laiko mašiną, o ne teleportacijos. Nes jiegu tu būtum toks gudrus, kad ateityje ją išrastum ar kažkaip įgytum, tai jau būtum grįžęs į praeitį iš ateities, bet deja. Tai reiškia, kad jos neišrasi.
Aurimas liepos 3rd, 2010, 11:48 pm
Sibaritiškai manai. Aš tik svajoju apie ateitį, kas bus.
WU liepos 3rd, 2010, 11:56 pm
Pasakyk, geriau, ką nuveikei dėl ateities? Svajonės dažniausiai ir lieka svajonėmis..
Aurimas liepos 3rd, 2010, 11:56 pm
Kieno ateities?
WU liepos 4th, 2010, 12:00 am
Kongo demokratinės respublikos.
Aurimas liepos 4th, 2010, 12:03 am
Aš gyvenu Lietuvoje, nesu net užsienyje buvęs. O kas dėl svajonių,o tai jos pildosi, jei jas stengiesi įgyvendinti. Mano svajonė yra išmokti anglų kalbą. Atspėk ką veikiu per vasarą.
WU liepos 4th, 2010, 12:04 am
Klausai per ausinuką „išmok anglų kalbos per 10 dienų”?
Aurimas liepos 4th, 2010, 12:13 am
Mano atsakymas į šį klausimą yra ne.
Ligita liepos 4th, 2010, 1:57 am
Aurimai, Genpre, į ten, kur dauguma mūsų tautiečių skrenda =) Tik dvejoju, nes man pas mus gyventi patinka. Žodžiu, jeigu su darbais labai prastai bus, galėsiu pabandyt. Ilgam – tai tikrai daugiau nei metams. Įterpiant atostogas gimtojoje šalyje.
Aurimas liepos 4th, 2010, 12:29 pm
Ligita, o tu moki anglų kalbą labai gerai? Jėga, rašysi angliškai?
Ligita liepos 4th, 2010, 1:01 pm
O, varge, „spam’as” visai suįžūlėjo, lenda nepatvirtintas ://
Aurimai, moku, bet nestebuklingai, retai gyvai ja bendrauju. Tu anglų kalbos tikrai apsėstas! Spėju, gerai išmoksi, kai taip nusiteikęs.
Aurimas liepos 4th, 2010, 1:11 pm
Ligita,
O tu rašysi angliškai? Aš išvis ja nebendrauju, tačiau mokausi. Nes juk tu rašai. O gal versi knygas iš anglų kalbos į lietuvių kalbos? O gal dirbsi lietuvių laikraščiuose Anglijoje? Šaunu! Ligita moka kalbas! Dar ispanų moki. Vi amo!
Aurimas liepos 4th, 2010, 1:14 pm
Abejoju, kad nestubuklingai. Važiuoja visi į angliakalbias šalis, kas pasitiki savo anglų kalba. Manau, kad kukliniesi.
. liepos 4th, 2010, 2:18 pm
Šveicaro J. Ereto likimą, jo viso gyvenimo veiklą Lietuvos labui lėmė lietuvis Mikelis Ašmys, vienas iš Klaipėdos krašto jaunųjų patriotų, gimęs 1891 m. Povilų kaime, Šilutės apskrityje.
1918 m. M. Ašmį netikėtai pakirto ispaniškas gripas.
Mirties akivaizdoje M. Ašmys pasikvietė savo studijų draugą ir bendradarbį J. Eretą, nupiešė atgimstančios Lietuvos perspektyvas, išsakė troškimus ir paprašė jį pavaduoti, dirbant tėvynės labui.
J. Eretas pažadėjo ir savo pažadą su kaupu tęsėjo.
Genpre liepos 4th, 2010, 3:40 pm
Taške,
Nelabai įsivaizduoju, kaip tai įmanoma, tokių dalykų prašyti, ir juo labiau tokius pažadus tesėti. Arba tai išmislas, arba nolvieną procentą tiesos turinti legenda. Trečias variantas tegali būti ligoninės priimamasis.
Genpre liepos 4th, 2010, 3:49 pm
Aurimai,
Aš irgi dažnai mąstau. Kartą mąsčiau apie virtuvę po 36-erių metų. Sako, tada jau bus toks dalykas: atsisėsi prie stalo, susigalvosi kokį patiekąlą ir štai tu jau sotus. Ką manai?
Aurimas liepos 4th, 2010, 3:54 pm
Manau, kad reikėtų tau pasižiūrėti animacinių serialų.
Genpre liepos 4th, 2010, 4:14 pm
O kokie geriausiai tiktų? Kokius tu pats mėgsti? Ar žiūri su vertimais į lietuvių kalbą, ar titruotus, ar originalo kalba?
Aurimas liepos 4th, 2010, 4:38 pm
Aš žiūriu visus, kurie yra populiarūs ir man įdomūs. Dabar žiūriu apie kempinę filmukus. Žiūriu juos anglų kalba. Be titrų, be vertimo į lietuvių kalbą.
Nežinau, ką tu mėgsti, tad negalėčiau nieko pasiūlyti.
Ligita liepos 4th, 2010, 8:32 pm
Aurimai, apie kempinę? Tai gal „Kempiniuką Plačiakelnį”? Man tai iš animacinių serialų labiausiai patinka „Simpsonai” ir kartais dar „Pramuštgalviai” Šiaip jau senokai mačiau.
O jeigu žiūrėtume į teorijas, tai pagal jas aš turėčiau be savo gimtosios kalbos mokėti dar penkias, tačiau nesikuklinu, nes tikrai galėtų būt įgūdžiai geresni. Iš anglų kalbos labai daug kas verčia, tai jei versčiau kada, nebent iš ispanų kalbos. Nors, spėju, ir čia norinčių vis daugiau.
Kol kas rašyti angliškai nesiruošiu. Nors kai kurie taip ištobulina savo žinias, kad net ir knygas po to rašo, bet čia reti atvejai.
Aurimas liepos 4th, 2010, 9:01 pm
O tai ką rašomą darbą užsienyje gali dirbti? Įdomu, aš nežinau. Anglų kalba tavo gera, nes dirbti gali užsienyje. Manau, kad tavo lygis yra aukštesnis, nei vidutinis. Turi visus pagrindus, žinai visas taisykles. Tik jos retas vartojamas tau leidžia galvoti, kad tu nemoki anglų kalbos.
Genpre liepos 4th, 2010, 10:25 pm
Aurimai,
Galiu rekomenduoti gražų ir naudingą animacinį šedevrą – „Bobas bilderis” ( „Bob the Builder”). Idealus mokytis anglų kalbai. O gal tu jau toliau pažengęs studentas?
Ligita liepos 4th, 2010, 11:45 pm
Aurimai, man ne pagal specialybę siūlė, bet šį tą, ką panašaus esu dirbusi. Nesakysiu! Aišku, užsieny ir žurnalistais, redaktoriais galima užsieniečiui dirbti, tik gal sunkiau įsibrauti nei to krašto gyventojui. Šaunu, jog mane palaikai, tuoj užsinorėsiu prisiminti anglų kalbos įgūdžius
Aurimas liepos 4th, 2010, 11:54 pm
Ligita, įkurk anglų kalbos skyrelį ir jame kalbėk angliškai. Tau galėsiu savo geriausius puslapius surašyti. : D
Genpre liepos 5th, 2010, 12:30 am
Ligita,
Esu ir aš braškes skynes. Išgyvenau. Grūdina. ))
Ligita liepos 5th, 2010, 1:29 am
Oj, Genpre, ko tik aš neveikiau ) Darbo visai nebijau ir nesigėdiju.
Aurimai, galima būtų įkurt treniruočių kampelį, bet negerai, jei tik abudu jame lavinsimės. Ką manai?
Genpre liepos 5th, 2010, 1:34 am
Moterys ne darbui, – moterys – meilei. Turi į tai atsižvelgti.
Galėtumei truputį gėdytis, tave tik papuoštų
Aš būsiu trečias. Supraskite teisingai.
. liepos 5th, 2010, 9:08 am
33- čias Genpre komentaras rodo akivaizdžią išsilavinimo spragą.
ELTA – pirmasis direktorius buvo būtent Eretas, sako, jog turėjo būti LTA (Lietuvos Telegramų Agentūra ), bet neskambėjo, kažkas pasiūlė- lai būna Ereto LTA…
Tekstą apie Juozą Eretą paėmiau iš vikipedijos. Norėjau, kad jaunimas, stovintis kryžkelėje – tarp Lietuvos, Airijos ir kokio Kongo atkreiptų dėmesį, jog ir praėjusiuose amžiuose jauni žmonės kartais priimdavo nevisai standartinius sprendimus.
Jau vėliau E.Hemingvėjus apibendrino:
Jaunystė – tragiškiausias žmogaus metas.
Aurimas liepos 5th, 2010, 10:10 am
Ligita, bet gal atsiras naujų žmonių, kuriems patiks bendrauti. Nors jei mes du būtumę, tuomet nežinau. Gal ir nebūtų jokio įdomumo, nes skyrtųsi amžiai ir išsilavinimas.
Ligita liepos 5th, 2010, 11:13 am
Aurimai, amžius ir išsilavinimas man netrukdo. Be to, kaip supratau, Genpre taip pat nori prisidėti. Tai ką veiksim ten? Susitariam kampelio viziją iš pradžių =)
Taškai, tiesą sakant, nesutinku su šita E. Hemingvėjaus mintimi: „Jaunystė – tragiškiausias žmogaus metas.” Kiekvienu gyvenimu etapu galima patirti šį tą gražaus. Netgi ne šį tą, o didelį šį bei tą. Kaip nusiteiksi.
Aurimas liepos 5th, 2010, 12:52 pm
Manau, kad trukdo, nes aš parašiau su klaidomis viršum esančią žinutę, o ji tave dirgina, nes klaidos akivaizdžios.
Ką veiksim ten? Diskutuosim ir stebėsime, kokią pažangą darome. Turėtų būti keletas taisyklių, viršum tekstas su įvairiomis nuorodomis, patarimais. Reikėtų tik pagalvoti dėl pavadinimo, aš savy tik vieną turiu. Tačiau antras jau irgi šmėkščioja priešais mane.
Rašysime angliškas mintis apie anglų kalbą, diskutuosime apie Anglų kultūros reiškinius, skatinsime vieni kitus stengtis mokytis, disputai apie anglų literatūrą.
Angliškas komentaras apie anglišką knygą.
. liepos 5th, 2010, 9:19 pm
Ligita, suprasi, kai ateis laikas.
Aš, kai buvau jaunas irgi nesupratau.
Genpre liepos 5th, 2010, 9:44 pm
Taškas46,
Gal labiau derėtų atkreipti dėmesį ne į spragą, bet į situacijos (32) ligotumą. Tačiau, nežinodamas smulkmenų, galiu klysti.
Su Hemingvėjaus mintim sutinku. Jaunystė tragiška jau vien todėl, kad tiesiog neįmanomai neįmanoma panaudoti visų jos suteiktų galimybių.
Ligita, ar tau neatrodo, kad paskutinis sakinys galėtų būti perkeltas į Au.M. skyrelį ? Formuluotę galima pašlifuoti
Ligita liepos 5th, 2010, 11:43 pm
Taškai, tai jei klausyčiau Hemingvėjaus, teliktų nusišauti… Nors jeigu čia užuominos dėl to, kad vakar apie plikius prabilau, tai galiu patikinti, jog nepagarbos vyresniems tikrai nejaučiu, tiesiog įžvelgiau kai ką, kas man nepatiko. O kalbant plačiau apie itin brandaus amžiaus žmones, juose galima justi ramybę, ypatingą pakantumą, tačiau kartais pasitaiko ir velniažin kodėl egzistuojantis niūrus požiūris į jaunesnius. Šiuo atveju esu perskaičiusi taiklų pastebėjimą. Rodos, vienoj iš knygų apie oratorystę. Joje pasakojama kaip vyresnio amžiaus žmonių auditorijai oratorius pradėjo kalbą apie šiuolaikinį jaunimą. Ir kaip? O gi pateikė bent penkias šešias citatas iš įvairių istorinių amžių. Ką manot? Kiekvienu laikotarpiu jaunimas buvo pats blogiausias iš visų, nesvarbu ar keli šimtai, ar keli tūkstančiai metų prieš Kristų, ar jau po jo.
Aurimai, aš tai mąstau, kad tiktų visų pirma kelis testukus padaryti. Tačiau! Neužmirškim, kad esu lietuvių kalbos mylėtoja, taigi reikės gaivinti ir „Lietuvių kalbos dilgėlyną” tada.
Genpre, kuris paskutinis sakinys?
Aurimas liepos 5th, 2010, 11:49 pm
Ligita,
Aš dabar truputį nuliūdau, nes aš tau daviau nepagarbius tekstus, kur nekreipiau į rašymą, o tu stropiai dirbai. Sąžinė neramina.
Beje, turiu tau vieną asmeninį klausimą ir dar vieną lietuvių kalbos klausimą.
Galėtum padėti su „kaip“ skyryba ar palyginimų? Nes aš pasimečiau. Seniau, kai būdavo palyginimas su „kaip“, neskirdavau, po to pradėjau skaityti žinyną internetinį ir ten rašo, kad labai retai reikia neskirti su „kaip“ palyginimu. Aš sutrikau. Dar glumina priedėlis su „kaip“, kurį reikia skirti kableliais. Mat, tokias klaidas skyrybos dariau savo interpretacijos lape. Ačiū už lietuvių kalbos konsultaciją.
Ligita liepos 5th, 2010, 11:57 pm
Aurimai, nieko tokio, kitą kartą atkreipsi dėmesį.
O čia dėl skyrybos žiūrėjai – http://www.vlkk.lt/lit/nutarimai/skyryba/ ?
Aurimas liepos 5th, 2010, 11:59 pm
Žiūrėjau į ualgiman taisykles… Tačiau aš dabar jaučiuosi nepatogiai ir nesmagiai.
Genpre liepos 6th, 2010, 12:08 am
Ligita,
Na tas, kur prieš pasiūlymą… Ai tiek to.
Ligita liepos 6th, 2010, 12:12 am
Genpre, būtų aiškiausia, jei konkrečiai pacituotum, nes čia galima rasti ir pasiūlymų anglų kalbos kampeliui, ir gėdytis, ir gal dar ko
Aurimai, na, patarčiau įsipatoginti.
Aurimas liepos 6th, 2010, 12:13 am
Ligita, o konkretesnės nėra, taip? : )
Genpre liepos 6th, 2010, 12:21 am
Tada dedu tiesiai į skyrelį ir daryk ką nori
. liepos 6th, 2010, 9:24 am
Ligita,
juokingiausia , kad proto senatvė tikrai neprideda. Ir neišgydo nuo trenktumo.
Nepastebėju tų plikių, gal dėl ceitnoto, be to nesu toks, tik šiaip burbeklis, bet jauna dūšia, (kuklia savo paties, taigi, pačia teisingiausia nuomone), tad ir nepagarbos nepajutau…
Archeologai atrado molines lenteles su užrašu:
Pasaulio pabaiga čia pat: vaikai neklauso tėvų, negerbia tradicijų, garbina naujus – ne tuos – dievus etc etc etc
Lentelėms gi – 5000 metų
Hemingvėjaus mintis tikrai kontroversiška, nors dabar tų citatų galima prisirinkti begales. Ir visos pernelyg geros.