hzyy-028Na, taaaip. Retai pasitaiko, kad perskaitęs vieną knygos sakinį, užsimanai ją brukti šalin ir jungti kompiuterį, jog pasiskųstum viešai. O man taip atsitiko! Įniršau!!

Žodžiu, šiuo metu skaitau Antonio Tabucchi knygą „Pereira liudija“. Stilius visai geras, truputį apsitraukęs perdėtu manieringumu, bet nieko. Man patinka. Autoriui juk reikia kuo įtikinamiau atskleisti kultūros puslapio redaktoriaus vidinį portretą, jo… Hm… Nepabijokim to žodžio – apkerpėjimą.

Tačiau ne apie tai dabar. Grįžkim prie to sakinio. Hrr… O jį jūs matote šio įrašo pavadinime: „Karas – vienintelis būdas apvalyti pasaulį?!“ Tiesa, dėl tikslumo pasakysiu: pašalinkit klaustuką ir šauktuką. Ir turėsit italų poeto Filipo Tomazo Marinečio (1876-1944) požiūrį į karą. Remiantis knyga, šis vyrukas buvo „demokratijos priešas, smarkus militaristas… liaupsino mitus apie karą ir smurtą“.

Net neturiu ką daugiau ir pasakyti. Bet, po velnių, kur dingsta visi pacifistai, kai tie storašikniai militaristai braunasi į žmonių GY-VE-NI-MUS?!!

Pakartosiu savo žodžius, kuriuos kadaise rašiau kalbėdama apie kino filmą Berniukas dryžuota pižama: Nekenčiu karo. Niekas manęs neįtikins, kad jis pateisinamas. Pažiūrėjau šį filmą ir tik dar kartą pagalvojau kaip bjauru, kai kažkas kitas už tave nusprendžia tu gali gyventi ar ne. Tampa nesvarbu – ar turi šeimą, ar kuri gyvenimo planus. Norai išnyksta, laisvė suvaržyta ir bet kada su tavo kūnu bus pasielgta žiauriai: „BABAM!“. Nebelieka tavęs. Nors kūne slėpėsi siela. Sieloje mintys. Gal kartais kvailos, gal juokingos, gal beprasmės. Bet jos tavo! Esi už jas atsakingas, kad neskaudintum kitų žmonių. Pigu ir nesuvokiama užblokuot savo žmogiškas mintis ir leisti žmonėms mirti.

Tik koks absurdiškumas – šitie žodžiai į dangų neina. Jeigu eitų, argi šiuolaikiniame pasaulyje vis dar egzistuotų toks skystalas kaip karas?

Beje, kažkur esu skaičiusi daugmaž tokią mintį: žmonėms patinka žiaurumai, karas, kataklizmos. Galbūt… Gi tada gali pasijusti didvyriu, kiemo herojumi. Žaisti. Su tuo, kas uždrausta.

Šaltiniai: nuotrauka – http://www.freepicturesweb.com