Nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus
Ir kai žiniasklaidoje svarstoma – kaip ten iš tikrųjų – mūsų vis dar trys milijonai ar viso labo teliko tik du kažkiek (jei ką, tai Marijonas kaltas, Marijonas!), o tie 3,054 mln. laužti iš piršto, tiksliau, piktavalių nerūpestingai išgalvoti ir tų pačių piktavalių sėdint tykiuose tvankiuose kabinetuose dviem kairės ar dešinės rankos pirštais popieriaus lapuose, palubiuose tezvimbiant kelioms pavasariškai nusiteikusioms musėms, tušinuku išskrebenti, kuo atsakingiausiai galiu pareikšti, kad bent jau keli šimtai turinčių vardus ir pavardes tikrai yra, nes savo akim juos regėjau, savo lūpom it užsukta kiekvienam duris atvėrusiam su šypsena veide kartojau: „Laba diena. Gyventojų ir būstų surašymas. Ar…“, savo atmintim didžiavausi, kai galiausiai visi surašymo klausimai tapo mano antruoju „Aš“. Dirbau surašinėtoja. Po šimts, įdomus tas gyvenimas, kai pagalvoji. Vaikams galėsiu demonstruoti prisiminimui dovanų gautą tą oranžinį tušinuką. Ir po šiai dienai jis rašo. Po šiai dienai, nors nuo surašymo pabaigos praėjo daugiau nei savaitė, Vilnius kažkokiu kitokiu virtęs. Ypač senamiestis. Cha! Linksmiausia būna, kai įgriūni į banką, o ten kaip niekur nieko šmėkšteli tavo surašytas žmogus. Arba išgirsti: „Labas, Ligita!“. Labas. Labas. Labas!
Turbūt dar ilgai iki galo negalėsiu įvertinti įgytos patirties. Tarkim tie visi neįveikiami užraktai pirmosiomis savaitėmis su žiauroku tarpusavio susvetimėjimu asocijavosi. Kita vertus, kai kokia nors gretimos parduotuvėlės darbuotoja ar ką tik iš kiemo su apdriskusiais džinsais begrįžtąs vaikis nuoširdžiai tuos skaičiukus sudiktuodavo, kiek atsikvėpiau. Bandymai nesusirašiusius suaktyvinti skrajutėmis, plakataisdažniausiai baigdavosi… Niekaip. Abejingumu. Keli tepaskambino nurodytu telefonu. Užtat įsitikinau, kuo ir norėjau – aplinkui vis dėlto gausu nepaprastai šaunių žmonių! O po tokių išdidžių pareiškimų kaip: „Pirma ir vienintelė“, pateikus klausimą apie pirmosios santuokos įregistravimo metus, supratau, kad vis dar vertinama šeima (taip, kad neva įsivyraujantį naujosios kartos antišeimynišką požiūrį susi…)!! Visko nė neišpasakosi. Nors šiek tiek galiu. Štai, pavyzdžiui, vieną vakarą, kai buvau dėl kelių: „Ko Jūs čia vaikštot naktimis?“ tipo frazių benusimenanti, užklydau pas energija trykštančią senukų porelę. „Kaip aš Jūsų laukiau!“ – sušuko garbaus amžiaus moteris, išgirdusi kokiu tikslu kreipiausi į juos. Tarstelėjau: „Džiaugiuosi. Tik žinot, nevisi laukia.“. Staigiai nusistebėjo: „Kaip taip gali būti? Juk tai tokia ypatinga pareiga!“. Aha. Ypatingas ir darbas. Parodęs taisytinas mano asmenines savybes, pasendinęs keliais metais ar kažką panašaus bei, mielas malonus perkūnėli, mąstau, kad šitas didelis pasaulis mažas išties, jauku jame gyventi, savi juk esam. Net jei visokie.
Tekstą parengė Ligita iš „Ligi Dangaus“
Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.
Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.
* yra papildomų sąlygų:)
Ligita
You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.
I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.
* There are additional conditions:)
Ligita
Aurimas gegužės 27th, 2011, 2:25 pm
Baigta.
Bijau.
Tikiu.
Daug apie svajones.
Ligita gegužės 27th, 2011, 5:12 pm
Viskas, panašu, kad savo tinklaraštį atgaivinai, reikės nuorodą šonan vėl įsimesti. Jau buvau išėmusi, nes šimtai spam’o komentarų ne kažin kaip atrodė =)
Maro galima paklausti ar linksma, jis juk iš tų, kurio straipsnius portaluose (pvz., http://www.bernardinai.lt) deda.
Prašom konkrečiai girtis pažymiais, laukiam.
Aurimas gegužės 27th, 2011, 5:51 pm
Bijau anglų, nes galiu negauti tiek, kiek esu užsibrėžęs, bet tikiu anglų mokytoja, o ji geriausia.
Na, išėjo iš mano mylimiausių dalykų mažiausiai, o jos yra kalbos. : ) Anglų ir lietuvių kalbose turiu mažiausiai aš, jei žiūrėsime į skaičių langelyje.
Aurimas gegužės 27th, 2011, 5:55 pm
Tiesiog pasikeitė rašymo koncepsija. Individualėjo, rašau ne tam, kad noriu kitam rašyti ir teikti informaciją naudingą, o rašau, nes pats noriu rašyti.
Ligita gegužės 28th, 2011, 4:28 pm
Šiaip vidurkiai nerodo, kaip Tau seksis egzamine. Pavyzdžiui, aš lietuvių kalbos turėjau 8, nes mokytoja supergriežta buvo, bet užtat egzamino – šast! – gavau 97 iš šimto. Bet Tu ir moki išsisukt iš klausimų: „Anglų ir lietuvių kalbose turiu mažiausiai aš, jei žiūrėsime į skaičių langelyje.”
Aurimas gegužės 28th, 2011, 4:32 pm
Dar pažiūrėsi esė? : ) Ei, galvojau, kad mokykloje stipri buvai lietuvių kalboje, turėjai 9 ar 10. Taip maniau. : ) Tu dabar leidai suprasti vieną dalyką. Man stiliaus klaidos daug ima dar kartais gramatikos, kai ne tas linksnis, tad reikia pažiūrėti, ką daryti. Siųsiu esė konkursui, gal taip bent jau bus geriau.
Tomas Chochrin gegužės 28th, 2011, 5:14 pm
Ką kalbų mylėtojai papasakos?
Aurimas gegužės 28th, 2011, 7:50 pm
Kalbame apie mano tobulas esė ir jų realizavimą.
Ligita gegužės 29th, 2011, 10:43 pm
Taip pat bandome iškvosti Aurimą apie jo vidurkius Tai nesilpna ir buvau. O esė pažiūrėsiu nebent rytoj.
Ligita gegužės 29th, 2011, 10:57 pm
Nors iš esmės tai norėjau pasakyt, kad ir ne pats aukščiausias nėra labai baisus dalykas.
Aurimas gegužės 29th, 2011, 11:26 pm
Ruošiuosi lietuvių kalbai. : )
Aurimas gegužės 31st, 2011, 12:45 pm
Na, palaikyktie mane savo maldomis šiandien mane vakare ir rytoj ryte.
Aurimas blizginasi šarvus ir ruošiasi į antrą mūšį su raidėmis.
Ligita gegužės 31st, 2011, 1:18 pm
Aurimai, tu gali! Hip-hip, ura, hip-hip, ura!! Prašom gauti kuo aukštesnį įvertinimą.
Aurimas gegužės 31st, 2011, 1:20 pm
Jei bus gera tema ir iškart sugalvosiu, kuo remtis, tada pavyks, bet aš prakilnus samprotautojas, tad man visada pavyksta.
Teksto suvokimai Dievo valiai.
Aurimas gegužės 31st, 2011, 8:37 pm
Bijau dabar, kad neatrasti galiu kūrinių, bet taip niekada nebūna.
Aurimas birželio 1st, 2011, 2:53 pm
Baigta, ką tik grįžau namo. Rašiau apie meilę, nors net nežinau, kas čia per sąvoka yra?
Teksto suvokimas – kaip Dievas duos, nors viską padariau, ką galiau ir viską užpildžiau. Norėjau pasiduoti, bet skaičiau ir supratau vieną užduotį. Dabar žiū, ar Aurimas laimingas, dabar žiū, ar Aurimas kažką jau moka raidėse?
Aurimas birželio 1st, 2011, 2:55 pm
Samprotavau tiksliau, juk prakilnus samprotautojas esu.
Tomas Chochrin birželio 1st, 2011, 4:44 pm
Kas čia per debiliška tema „meilė”?
Aurimas birželio 1st, 2011, 4:58 pm
Čia abstraktavau tik, tema yra konkretesnė. Rašiau mokykliniškai, ne savimi, rašiau mokyklos idėjomis, kaip žmogų mokyklą turėtų mokyti mąstyti. Rinkausi temą su su prasme, kad man bus taip geriau, nors norėjau rašyti visai kitą temą iš pradžių, tačiau greitai sugalvojau kūrinius, kuriais rėmiausi.
Norėjau rašyti iš viso ką nors abstraktesnio, o apie temas, kurios susijusios su Lietuvą.
Aurimas birželio 1st, 2011, 4:59 pm
…o ne apie temas
Ligita birželio 2nd, 2011, 1:47 am
Vakarykštės dienos oro temperatūra kaip tik egzaminams laikyti buvo skirta Iš kaitrumos į vėsią, didžiulę salę kitam miesto gale. Ech, seni laikai. Dar liko egzaminų? Dėl lietuvių kalbos dabar gali atsikvėpt.
Aurimas birželio 2nd, 2011, 1:00 pm
Ligita, dabar nervintis imu. Rėmiausi vien tik literatūra, o ten parašyta, kaip vaizduojama meilė lietuvių kultūroje? Kiti mąsto, kad reikėjo rašyti absoliučiai apie kultūrą ir jei rėmiesi literatūra, tuomet blogai. Aš galvoju, kad literatūra vaizduoja, kokia yra lietuvių kultūra, tad viskas gerai. Taip pat manau, kad būtų nelogiška, jei tema yra samprotavimo, kurioje negalima remtis literatūra, nors literatūra yra svariausias argumentas? Ir koks lietuvių kalbos rašinys, kai mokomes du metus vien tik literatūrą, o egzamine jos net nepaminėsime? Beje, rašoma, kaip vaizduojama, tad vaizduoti gali tik kūriniai.
Dabar bijau.
Aurimas birželio 2nd, 2011, 5:13 pm
Ne vaizduojama, o kalbama… Parašyk savo komentarą, Ligita, nes dabar sėdesiu apsimyžęs ir neturėsiu dvasinio peno ruoštis istorijos egzaminui.
Tomas Chochrin birželio 2nd, 2011, 9:42 pm
Nebūk myžnius. Tu vyras. Vyrai kenčia ir neparodo. Sveikas atvykęs į suaugusiųjų pasaulį.
Aurimas birželio 2nd, 2011, 10:12 pm
http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/article.php?id=46180331&com=1&s=2&no=20
Aurimas birželio 3rd, 2011, 12:16 am
Nėra Ligitos.
Auksinis kardas birželio 3rd, 2011, 12:52 am
Literatūros naudojimas kaip kultūros išraiškos tinka, jei pavyko išsukti, visgi pats tokiai temai pirmiausiai gal uždėčiau kuklesnius rėmus: kalbėčiau apie meilę, kaip „pamilo”, o kultūrą – kaip folkloro kultūrą, apibendrinimus joje būdingais kultūriniais šablonais – rūtelės, vainikėliai, žirgeliai.
Antraip gaunasi daug laisvės, ir didelė tikimybė nuklysti kažkur, iš kur sunku grįžti su kuo apčiuopiamu.
Šiaip čia pastaruoju metu rašai stebėtinai neprastai, Aurimai, matyt mokslai daro savo – lyg ir būdavai labiau pasiblaškęs. Šaunu.
Aurimas birželio 3rd, 2011, 1:52 am
Auksinis Karde,
Aš neakcentavau, kad būtinai kalbėsiu apie meilę literatūroje. Mano probleminis klausimas buvo: kaip kalbama apie meilę lietuvių kultūroje? Kokia jos samprata?
Tuomet rašiau, kad lietuviai yra užjautūs (Geraširdžių sinonimas šis žodis yra. Taip sako Lietuvių kalbos žodynas. Jei jie yra tokie, tuomet jie jaučia kitam it malonę, malonių jausmą ar tam tikrą meilę kitam asmeniui. Vakar taip mąsčiau apie šį žodį, jei dar gerai prisimenu, tačiau šiandien naktį jau nebegaliu blaiviai galvoti.) Po to tezę praplėčiau ir rašiau, kad lietuviai myli kitus žmones, nors kartais jie ir padaro blogų dalykų ar įvykdo nusikaltimus. Rėmiausi novele, kur vaikas paleidžia vagį, nes mat jis irgi suvokia, kad šis žmogus turi jausmus, jam skauda, gal net turi savo šeimą. Neprisimenu, ką rašiau išvadose. Lyg ir kalbėjau apie empatiškumą ir dar kažką. Visur akcentavau lietuvis, lietuvis…
Antrasis mano teiginys buvo toks, kad lietuviai jaučia meilę gyvūnams ir gyvuliams. Šį teiginį praplėčiau tokiomis mintimis, kad žmonės myli gyvūnus ir gyvulius, nes jie buvo protėvių neatsiejama gyvenimo dalis ir gyvenimo būdas bei šie gyviai gali duoti maisto. Lyg rašiau apie jų artimą santykį dar, taip jaučiu, tik nežinau, kaip. Ir rėmiausi kūriniu, kuriame rašome apie žmogaus prisiminimą, kaip jis strėlę pataiko į katę. Išvadas parašiau, bet neprisimenu. Trečias mano teiginys buvo, kad lietuvių meilė būna tyra, paprasta, drovi, tačiau dvasiškai graži. Rėmiausi kažkokiu romanu apie Valentiną ir rašiau, kad žmogus, kuris neturi pinigų, irgi gali sukurti gražius meilės santykius. Tačiau žmogus, kuris neturi pinigų, yra labai nepastikintis ir galvoja, kad jam nepavyks tokio dalyko padaryti. Taip išvadose samprotavau.
Pabaigoje rašiau, kad lietuvių meilė yra gili, paprasta, bet dvasiškai graži, lietuviai daugiau dėmesio kreipia į dvasinius dalykus, o ne į materialius. Lietuvis ne tik mylį kitus žmonės, bet jis ir puoselėja meilę gyvūnams.
Tokia apybraiža mano rašinio yra.
Aš manau, kad gerai parašiau, nes nepabrėžiau meilės literatūroje probleminiame klausime, o kalbėjau savo rašinyje apie meilę, jos pasireiškimo formas lyg ir charekterizavau ją trumpai iš kelių aspektų, kaip ji būna pas lietuvį, kokia ji, kaip ji pasireiškia, kokia gali būti. : )
Manau, kad gerai man turi būti, nes dar nebuvo man taip, kad nebūčiau parašęs kada nors nieko, visada pavyksta parašyti, nors iš pradžių galvoju, kad nėra minčių. Ir visda aš temas gerai suvokiu. Neturėjau aš tokios problemos. Netgi galėjau pagrįsti savo sakinius, kai mokytoja galvojo, kad padariau logikos klaidą. Mat mano kalbos sakinys buvo per daug abstraktus tada, reikėjo papildimo, kad mokytoja panaikinto fakto klaidą.
Aurimas birželio 3rd, 2011, 1:59 am
Beje, jei sukaupiame visą dėmesį į „Kaip“, tuomet kokie teziniai sakinia bus?
Lietuvių kultūroje apie meilę kalba gražiai. Lietuvių kultūroje apie meilę pasakojama dramatiškai. Meilė lietuvių kultūroje pavaizduojama kukliai. Gal ir nieko? turbūt nemoku formuluoti.
Aurimas birželio 3rd, 2011, 2:06 am
Beje, Auksinis Karde,
nerašiau jokių įmantrumų, tad nebuvau aš rašinyje. Mačiau, kad lietuvių kalbos rašinių įvertinimuose už kalbėjimą metaforomis ir kitomis vaizdingomis meninėmis priemonėmis yra mažinami taškai, nes stiliaus mat klaidas. Jaunuoliai mokykloje nėra jokie Donelačiai, tad jie negali rašyti vaizdingai. Netgi nepatinka tarptautiniai žodžiai, nes bais tu taip neatrodai protingesnis, o mokytojai būna daug sunkiau skaityti ir sudėtingas tekstas būna, o vertintojai nemėgsta už save protingesnių.
Lietuvių kalbos rašymas dabar man primena it konstrukturių. Tu turi sukonstruoti tekstą iš savo galvos turimų minčių. Parašai tezę, gauni tašką. Parašai dar vieną sakinį, gauni tašką. Argumentuoji literatūrinia patiritimi, gauni tašką. Po šios patirties išspinduliavimo turi būtinai parašyti savo komentarą, kad gautum tašką, nes kitaip bus minties šuolis ir taškų negausi. Galiausiai išvados arba įmantrybiškai sakant, užsklandos. Jas parašai, gauni tašką. Čia ne šedevrų kūrimas būna, o mokėjimas rašymo struktūrų būnas. Per egzaminą originaliomis mintimis nereikia žavėti, tačiau reikia parašyti paprastą darbą, kuris niekuo neišsiskiria. Tiesiog rodo, kad moki rašyti ir gali visai sklandžiai mintis dėstyti. Dar parodai savo erudiciją, jei parašai į temą, nes bais supratai temą gerai ir dar pavartojai kūrinius literatūrinius, nes šie kūriniai rodo, kad eis daug skaitantis. : )
Aurimas birželio 3rd, 2011, 11:53 pm
…
Auksinis kardas birželio 4th, 2011, 1:46 am
Supratau
Žmonės, gyvūnai. O augalai? Beržai – kleveliai- ąžuolai? Bruknelė?
Aurimas birželio 4th, 2011, 11:23 am
Tada nesugalvojau nieko apie augulus, tačiau jau suprantu, kad bus viskas blogai man. Filologai davė patyčių mano rašymui, nes sakė, kad nesu gana šaunus lietuvių kalboje, nes darau daug stiliaus ir gramatikos klaidų. Aš galvojau, kad esu gana šaunus. Dar rašė, kad svarbiausia yra „Kaip“ ir reikėjo remtis ne vien tik knygomis, tačiau kiti iš nuogirdų rašė, kad gerai yra. Aaak… Manau, kad mano tema bus nesuprasta ir neatskleista. Tikrai jau viskas baigta.
Auksinis kardas birželio 4th, 2011, 11:58 am
Baigta tik su egzaminais, o ne tai ne taip jau blogai
Aurimas birželio 4th, 2011, 12:51 pm
Kodėl man nesiseka, kas man patinka? Kodėl triūsui ne? Atrodo, kad reikia neliūdėti, bet taip savaime viskas atsitinka. Gaila, tikrai. Lietuvių kalba, galvojau, kad yra mano vieta, kurioje tikrai galiu sužibėti.
Kiek daug anglų stengiausi ir kaip man šis egzaminas buvo svarbu. Pradėjau nemiegoti prieš dvi savaites. Aaaaaaak… nežinau, ką ir bedaryti.
Tikėti ir melstis.
Ligita birželio 4th, 2011, 4:43 pm
Ligitą mini, Ligita jau ir čia ) Ką reiškia šitie: „Aaak”, „Aaaaaaak…”? Egzaminas jau baigėsi, tad nervindamasis visvien nepakeisi to, kas parašyta. Literatūra – viena iš kultūros sričių, todėl, jei argumentai pasirodys stiprūs, bus gerai, bet šiaip manau, kad tema platesnė.
Aurimas birželio 4th, 2011, 5:01 pm
Lengva kalbėti, kai jūs savo gyvenimą žinote, o šie darbai mano gyvenimas. Niekas neaišku, aš nežinau koks, bet aš negalėjau klįsti.
Įdomu, ką galvoji, bet atrodai pikta.
Auksinis kardas birželio 5th, 2011, 9:47 pm
Aurimai, tai, ką dabar norėjai įrodyti sau ir kitiems egzaminu, yra ne vien išmokimo, bet ir užaugintų savybių dalykas. Sakyčiau, kad rimto augimo tikrieji vaisiai tegali pasirodyti kiek vėliau, nei rengiami egzaminai. Taigi, jei dalykai tau atrodo svarbūs, verti skirti savąsias pastangas – turėtum jais ir toliau tikėti, kaip bepasisuktų nūdienos aplinkybės.
Tiesiog, kaip jaunas žmogus, nekantrauji skinti vaisius jau šiandien – tai būdingas bruožas, apie jį verta žinoti.
Aurimas birželio 5th, 2011, 10:47 pm
Auksinis Karde,
Kartais galvoju, kad aš sugebu, bet realybė parodo, kad negaliu. Jei save nuvertinu ir sakau, kad esu nevykėlis šiuose dalykuose, tada kiti sako, kad aš galiu, nes jau niekas.
Kiti galvoja, kad aš esu giriakalbys, nes bais nori parodyti, kad moku, tačiau aš save įsivaizduoju, kad iš tikrųjų gana šauniai moku šį dalyką, nes pažymys nėra itin prastas, o pastangos ir papildomas laikas yra investuotas, gilinant žinias šiuose dalykuose.
Vieninteliai egzaminai, kuriuos turėjau gerai išlaikyti. Juk aš kūriau tokį gyvenimą. Taip ir turi būti, nes aš žinau savo likimą, tad jis turi mane nuvesti dabar ten, kur aš tikiu. Ir egzaminai parodys. Nejaugi aš klysiu? Taip negali būti, nes tada nežinočia savo tikro kelio.
Aš žinau, kad aš kitoks. Aš keistas?????????? Netgi paskutinio skambučio dalyje buvau aš indentikfikuotas it toks asmuo.
Aurimas birželio 5th, 2011, 11:16 pm
Auksinis Karde,
O ką tu dabar darai pragyvenimui? Tu verti tekstus? Įdomu, kad sumanimi gali kalbėtis dideli asmenys, nors aš dar vaikas esu. Labai neįprasta, kad milžiniški žmonės savo sielomis gali kalbėti su kudikio Aurimo esiniu.
Auksiniui Kardui jau daug metų, bet jo slapyvardis jaunatviškas, o rašymas irgi.
Maras birželio 5th, 2011, 11:33 pm
Aurimai, jei esi keistas, tai esi visuomenės druska . O tai gerai, nors nebūtinai lengva tokiu būti. Dažniau – sunku.
Ir kartu – su keistais žmonėmis įdomu bendrauti, taip kad nieko keisto, jog su Tavimi bendrauja ” milžiniški žmonės savo sielomis”.
O kad Auksinio kardo rašymas jaunatviškas – tas tiesa .
Aurimas birželio 6th, 2011, 11:58 am
Aš seniau galvojau, kad jūs esate visi studentiško amžiaus. Mokotes, studentaujate, o jūs čia milžiniško žmonės.
Marai, tu mokai istoriją, tu esi dėstytojas. Vaau! WU yra teisininkas, jis mokosi magistratūrą, kreivarankis turi tris aukštuosius ir moka ANGLŲ KALBĄ.
Aš pastebėjau, kad su keistais žmonėmis yra sunku bendrauti, todėl visi ir pavargsta bendrauti su manimi arba aš jiems nesu įdomus.
Supratau, kad vertintojams nepatinka originalūs rašiniai, tad štai kodėl mano mano esė apie valstybę nepavyko. čia nevertina idėjos, kuri yra naujųjų amžių vertybė, o vertina klasiškumą ir tradiciją, kuri yra senųjų amžių vertybė? Supratai, Marai?
Lietuva koncervatyvumo gniaužtuose.
Maras birželio 6th, 2011, 9:33 pm
O taip, Aurimai, su keistais žmonėmis tikrai būna sunku, tas tai jau tiesa. Bet ir įdomu.
Na, yra amžius pasinis, ir yra vidinis. Skirtingi tai dalykai .
Mūsų kultūra tikrai konservatyvi, neretai – pernelyg. Bet visiškai atmesti tradicijos irgi negalima – yra ten labai gerų, svarbių dalykų.
Aurimas birželio 6th, 2011, 11:41 pm
Marai,
Kada nors galėsim interviu pakablėti apie mokylas? Aš paklausiu, ką tau ji davė ir aš parašysiu, ką man ji davė. Tuomet palyginsime rezultatus ir suvoksime, ar turi kažkokį poveikį gerą švietimo sistema ar ne, nors čia dar pakvaišusio svajotojo mintys dabar.
Marai, kiek laiko rašei savo disertaciją? Ar tiesa, kad daugiau galvojai, ką rašyti ir kaip rašyti, negu užtruko pats rašymo procesas?
Įdomu dirbti dėstytoju? Jei taip, tuomet ar įskaitai mokinių raštus, kai jie tau pateikia savo atsakymus?
Beje, man blogai, nes sunku bendrauti. : (
Auksinis kardas birželio 6th, 2011, 11:46 pm
Man tai smalsu kokiu būdu nerimti žmonės paprastai kojas pakrato ;-D
Maras birželio 6th, 2011, 11:59 pm
Aurimai, galėsim . Šiaip visai įdomu palyginti skirtingų kartų patirtis. Kiekvienam reikėtų atsakinėti nežinant kito atsakymų, o jau paskui lyginti. Tik tiek, kad po kiek laiko Tavo nuomonė gali pasikeisti. Mano, tiesa, turbūt nelabai pasikeitė nuo mokyklos laikų.
Kaip tik šiandien to paties klausė, kiek laiko rašiau disertaciją. Kiek daugiau nei pusmetį. O medžiagą rinkau ir apgalvojau tikrai daug ilgiau.
Ligita birželio 7th, 2011, 1:08 am
O, tik išnykstu ilgėliau iš tinklaraščio, tuoj prasideda visokie kooperavimaisi Jėga! Atsimenu, kad Valentinas kadaise suorganizavo smagų interviu – http://ligita.xz.lt/istorikas-valdemaras-klumbys-%E2%80%9Esvarbiausia-zinoti-kur-ieskoti-kai-prireikia-tuomet-neprazusi%E2%80%9C/ Tai dabar jau laukiu nesulaukiu Aurimo iniciatyvos. Kaip tas interviu bus sudarytas? Po vieną klausimą pašnekovui? Kiek tiksliai ir kokių pašnekovų tuomet bus? Du? Gal daugiau? Galima iš tikrųjų įmantriai sumąstyt, aurimiškai. Beje, kaip esu minėjusi, Aurimai, Tave ir atradau būtent dėl Tavo savito įrašo tinklaraštyje. Išsyk sudomino, nes toks su stilium parašytas.
Aurimas birželio 8th, 2011, 4:18 am
Marai,
Rašei taip pusę metų visas 24 valandas? Ar prisėdai ir rašei po truputį? Kas tikrino tavo klaidas?
Maras birželio 8th, 2011, 10:05 pm
Jau tikrai ne visas 24 val. – stogas būtų greitai nuvažiavęs. Taigi ir čia tuomet daug komentavau. Taigi, po truputį. Bet daugiau nelabai ką ir veikiau svarbesnio, be rašymo.
Klaidas draugai žvejojo.
Raudonplaukių dienai Lietuvoje artėjant - Ligi Dangaus rugsėjo 2nd, 2011, 1:37 pm
[...] dalykų negali nuspėti, jie kartais tiesiog įvyksta ir tiek. Tai va, kaip jau tąsyk įraše minėjau norėdama užfiksuoti įspūdžius – vykdydama surašymą sutikau nepaprastai šaunių [...]