Nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus
Štai kas būna, kai užmiršti, kad savo kambaryje turi televizorių – pražiopsojau grupės „InCulto“ pergalę nacionaliniame „Eurovizijos“ finale:) Belieka plaukus rautis. Arba ne – džiaugtis! Jų muzikos ritmas nuo seno mane priverčia siautulingai šėlti* (o dar ispanų kalbos intarpai…).
Patikėkit, žinau ką sakau – reikia apsilankyti gyvame jų koncerte, kad pajustum patį tikriausią pulsą. Man tokia laimė pasitaikė, rodos, užpraėjusių metų vasarą per vieną didžiųjų Utenos miesto švenčių. Vaikinai sukėlė ant kojų visą susirinkusiųjų minią. Gerai, gerai, kelioms minutėms smalsuoliai buvo nukreipę akis į dangų, kuomet iš jo leidosi spalvingi fejerverkai, bet tai nėra taip svarbu. Svarbiausia kokia nuotaika vyravo. Gyvybingumas, optimistiškumas, jaunatviškas veržlumas – štai ką norisi pasiūlyti mūsų šalies atstovams, kai jie darsyk nesėkmingai bando savo lyriškomis baladėmis užkariauti Europą. Būtent to ir netrūks grupės „InCulto“ pasirodyme. O visa kita tenusprendžia… Aukščiausieji Balkanai (chi, chi, čia tyčia tokį palyginimą įvėliau, šiaip netikiu jokia Balkanovizija:))
* žodis „šėlti“ neapibūdina alpimo dėl atlikėjo ar grupės. Šėlti ir yra šėlti. Ne kartą teko girdėti, kad „InCulto“ – pagerinti vestuvių muzikantai. Tegu. Kažin kaip į tai reaguos Europa?
Šaltiniai: nuotrauka – http://busiu.lt
Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.
Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.
* yra papildomų sąlygų:)
Ligita
You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.
I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.
* There are additional conditions:)
Ligita
romas kovo 11th, 2010, 10:58 pm
Fredi, ką Landsbergis pavarė, užjungiau delfį ir nematau?
Fredis* kovo 11th, 2010, 10:58 pm
kreivaranki, socialistai šiuolaikinėje visuomenėje turi veidmainiauti ir išduoti savo principus. Mūsų socialdemokratai yra patys didžiausi fabrikantai.
Šiuolaikiški, vakarietiški socialistai yra panašūs į krikščionis Romos laikais, jie – katakombose. A.Bielskis iš NK95 – labai protingas, simpatiškas, aš pritariu viskam ką jis sako, bet aš esu kitos linijos šalininkas.
kreivarankis kovo 11th, 2010, 10:59 pm
Valentinai,
laisvoji rinka nėra nei „natūrali”, nei „tikra”, nei „gera”. Jos paprasčiausiai nėra (kalbu tyčia radikaliai ). Jinai kaip kokia platoniškoji „gėrio” ar „grožio” idėja. Mes tarsi suprantame apie ką kalbame, tačiau į tai ne tik, kad negalime parodyti pirštu, bet niekada ir negalėsime. Tiesiog jeigu prie stalo sėda lošti du lošėjai, tai tik laiko klausimas kada visi vieno pinigai, atsidurs pas kitą. O tada jau prasidės iš serijos „nori lošti toliau-imk iš manęs kreditą”. Laisvoji rinka pati linkusi save suryti ir virsti monopolija, o kaip visos valstybės egzistavimo pagrindas, tai manyčiau, jinai yra visiškai netinkama ideologija.
Fredis* kovo 11th, 2010, 10:59 pm
lietuviui, V.Landsbergis Arkikatedros aikštėje tik ką pasakė savo Gyvenimo kalbą. Ugningai, „džiazuodamas”.
nerijus kovo 11th, 2010, 11:00 pm
Valentinai
teisėje yra tokia smukmena- kuo brangesnis advokatas, tuo didesnė tikymybė, jog būsi išteisintas, nors būsi apkaltintas žmogžudyste.
Aš WU net rekomendavau paskaitinėti JAV rašytojo knygą, kai milijonierius tris du kart buvo išteisintas, nors tai buvo naįmanoma…Viską lėmė advokatai ir jų apsukrumas.
Ekonomikoje viskas kitaip ir Šimonytės pasakymas, jog viskas ( įtatymų laikymasis ) remiasi sąžiningumu- nieko vertas. Man sukėlė tik juoką…
Fredis* kovo 11th, 2010, 11:00 pm
oi, romui
tikras lietuvis kovo 11th, 2010, 11:01 pm
Valentinui.
Ekonomika yra rašymas šakėmis ant vandens: arba kas nors pavyks, arba ne ir tada ras aibę tai paaiškinančių priežasčių. O gerų (t.y. sėkmingų) ekonomikos vystytojų ( tiksliau – verslininkų) nėra taip daug. O teoretikai prišnekės tiek, kiek tik jiems kas leis – kad tik nauda iš to būtų.
tikras lietuvis kovo 11th, 2010, 11:03 pm
Fredžiui. Aš tą jo kalbą ir turėjau omenyje. Kartu prisiminiau ir jo veiklą.
Valentinas kovo 11th, 2010, 11:03 pm
Kreivaranki, nedrįsčiau ginčytis su tuo ką parašei, nes tu parašei tą patį ką ir aš. Monopolija yra ne laisva rinka. Problemos prasideda tada, kai rinkos mažėja.
Sakydamas, kad rinka yra natūrali aš turiu omenyje, kad jos dėsniai yra nesugalvoti, o jie tiesiog yra kaip ir Niutono atrasti dėsniai. Daiktas, kurio reikia visada kainuos brangia nei daiktas, kurio nereikia.
romas kovo 11th, 2010, 11:04 pm
Tikras lietuvi, Lietuvą statė nei Brazauskas, nei kas nors kitas, o Lietuvos žmonės. Jei jie būtų buvę laisvi, rezultatai būtų tik geresni. Per tuos 20 metų irgi galėtų būti geresni, bet ir būti laisvu reikia išmokti. Kodėl neuždirbai milijono, kas tau trukdė? Pats lengviausias kelias yra apkaltinti visus aplinkui dėl savo gyvenimo nesėkmių. Gal tas gyvenimas net ir nėra toks blogas, tik tu nori save lyginti su tais, kuriems pasisekė labiau ir nemoki pasitenkinti tuo, ką turi.
tikras lietuvis kovo 11th, 2010, 11:06 pm
Nerijui.
Kažkada dėl to advokatus vadino velnio advokatais ir atitinkamai su jais elgdavosi. Kažkodėl manau, kad tiesos dėl to buvo daugiau.
nerijus kovo 11th, 2010, 11:07 pm
tikras lietuvi
Manau, kad JAV dvipartinės sistemos modelis niekad nebus įgyvendintas, nors to labai norėtų dvi partijos- socialai ir konservai. Tai siektina perspaektyva, bet…
Čia tas pats, kaip su noru iš 141 Seimo nario mandato, padaryti 71. Praktiška. Pigu ( ? ) Ar pasiteisins?..
Be to…kuo daugiau partijų, tuo daugiau demokratijos, nors naujos partijos kuriamos tik vienai ( keletui )personai…
Valentinas kovo 11th, 2010, 11:07 pm
Visi matė, kad aš tolerantiškai ir kantriai bandžiau komunikuoti su nerijumi, bet atgal gaudavau eilinę miestelėniškumo porciją. O dar čia ir tl pridėjo savo dalį. Oficialiai pareiškiu, kad šiandien aš nusipelnęs daugiau, todėl nuo šios minutės ignoruoju juos iki rytojaus.
tikras lietuvis kovo 11th, 2010, 11:11 pm
Romui.
Gal nesupratai – aš AMB lyginau su Landsbergiu.
Ir nekaltinu niekieno dėl to, kad neturiu milijono, nes dirbau tokį darbą, kur, jei kyšių neimsi, tai didelio turto ir neturėsi. Vis tik, esu įsitikinęs, absoliučioje daugumoje atvejų Lietuvoje piniguočiai prabagotėjo ne teisingai, o tiesiog žulikavodami. Kažkadfa su vienu tokiu esu apier tai šnekėjęs. Tai jis taip sakė: pirma sužinok kas yra draudžiama įvežti (prekes į šalį), o po to daryk. Ir turėsi tokius pelnus, kokių normaliai dirbdamas niekada net nesusvajosi.
kreivarankis kovo 11th, 2010, 11:12 pm
Valentinai,
tai ne tiesa – daiktas, kurio nereikia (pvz. krūtų silikonas arbas vaistai nuo penio trumpumo ar vakcina nuo kiaulių gripo) gali kainuoti daug daugiau už daiktą, kuris yra reikalingas. Tereikia tik geros propagandos ir spaudimo (dar kitaip tai yra vadinama reklama), kuris atliekamas už pinigus ir kuo jų daugiau turi, tuo geriau gali tą propagandą varyti. Kiek sumoketum už apendicito operaciją savo Aurelijui? Milijoną, du tris?… Ir tik nesakyk man, kad eitum pas kitą veterinarą, kuris tai padarytų už paprastą „ačiū”. Juk supranti ką turiu omyny?…
nerijus kovo 11th, 2010, 11:13 pm
romai
Nebūkime naivūs. Uždirbti milijonus galime tik per kitų sprandus. Jei nesi milijonierius, tai reiškia, kad pas tave yra kruopelytė sąžinės…
Visi esami Pasaulio milijonieriai nėra sąžiningo verslo pasakėjai ir kūrėjai. Rotšildai- eiliniai machinatoriai su auksu ( vagys, kurie vogė ne be Vysriausybių paramos ). Rokfeleriai- naftos biznelis.., kad ir mūsų Uspakich- svarščikas 9 metalo laužo prekyba? ). Tiesiog, neįtikėtinos istorijos
tikras lietuvis kovo 11th, 2010, 11:14 pm
Nerijui.
Nemanau, kad JAV modelis yra sektinas. Esmė ne partijų kiekyje, o piniguočių pinigų pašalinime iš rinkimų. Kitaip visada laimės piniguočiai – už ką bebalsuotum.
nerijus kovo 11th, 2010, 11:17 pm
Valentinai
turėtumėt ignoruotiir kreivarankį
Lygybė- brolybė.
labos visiems.
p.s. Valentinai, negausi tu geriausio komentatoriaus titulo. Nesvajok. Tik per mano neveikiančią klaviatūrą…
romas ir vienareikšmiškai!!!
Valentinas kovo 11th, 2010, 11:23 pm
Yra naivu galvoti, kad silikono implantas yra nereikalingas daiktas. Tuo žmonės ir skiriasi nuo gyvulio, kad kuria ir vieni kitiems parduoda daiktus, kurie nebūtinai reikalingi tiesioginiam išgyvenimui. Tai yra bet kokios kultūros pagrindas. Tai yra civilizacijos pagrindas – pardavinėti vieni ktiems daiktus. Pagal tavo logiką, literatūra, poezija, muzika ir pan. irgi yra nereikalingi. Nekalbant jau apie filosofiją.
romas kovo 11th, 2010, 11:31 pm
Aš nesu milijonierius, bet manęs nekankina joks pavydo jausmas niekam. Kyšininkavimu nekaltinu nieko aklai, nors žinau, per kurias vietas valstybėje vyksta korupcija. Taip pat žinau, kad su korupcija nėra kovoti taip paprasta, kaip su apendicitu, nes tai greičiau primena išsisėjusias metastazes. Faktiškai nužudyti korupcija galima arba kantriai ir po truputį, arba greitai, kartu su visa valstybe.
o kovo 11th, 2010, 11:34 pm
Valentinai,
būtent tie dalykai pagal laisvosios rinkos ideologiją yra nereikalingi. Van Gogas per savo gyvenimą nepardavė berods nė vieno savo paveikslo. O kaip savo dienas baigė mūsų pasididžiavimas Čiurlionis? Apie ką mes kalbam? Problemą aš matau ne tame, kad jie buvo neįvertinti, problema tame, kad jie skurdo, nes negamino jokios „pridėtinės vertės”, kurią būtų galima parduoti pagal laisvosios rinkos taisykles. Beje terminą „pridėtinė vertė” vartoju neatsitiktinai, kadangi tas klasikinis liberalizmas, man kuo toliau, tuo labiau primena, jei taip galima pasakyti, „apverstą marksizma”. T.y. tokie liberalai tarsi net neneigia Markso vaizduojamų visuomenių santykių per se, o tiesiog tarsi teigia, kad pas jį viskas su tuo ok, o klydo jis tame, kad palaikyti reikia ne proletarus, o „kapitalistus”. Mano nuomone, palaikyti reikia visus.
PS. nebe pirmą kartą apie tai mąstau, bet dar galutinio atsakymo neradau, bet nesusilaikiau ir išsipasakojau. Bet aš nekaltas, kalta aplinka t.y. mane supantys alaus buteliai.
Fredis* kovo 11th, 2010, 11:35 pm
„Jei nesi milijonierius, tai reiškia, kad pas tave yra kruopelytė sąžinės…” berniukas iš „Fronto”.
P.S. šiandien jaučiuosi vienintelis neatsikimšęs „Balto” alaus.
kreivarankis kovo 11th, 2010, 11:36 pm
O velnias, kažkaip mano vardas netyčia nusispaudė….
tikras lietuvis kovo 11th, 2010, 11:36 pm
Romui.
Bet, vis tik, kritikuojate žulikaujančius? Tai nėra pavydo išraiška, tai – greičiau tiesos sakymas ir jos nuostatų laikymasis. Ir tai daryti būtina, nes tai – reikalingas gydymas.
Fredis* kovo 11th, 2010, 11:46 pm
„P.S. nebe pirmą kartą apie tai mąstau, bet dar galutinio atsakymo neradau, bet nesusilaikiau ir išsipasakojau”. kreivarankis
kreivaranki, kai išrasi naują, teisngą visuomeninį bendro sugyvenimo modelį, kuriame būtų gera visiems – būtinai užpatentuok neišsiplepėjęs anksčiau laiko kol kokia nors partija nenugvelbė tavo idėjos. Tapsi multimilijonieriumi
romas kovo 11th, 2010, 11:52 pm
Tikras lietuvi, man atrodo, kad aplinkybės yra visada stipresnės už žmogų. Tai yra sunku suprasti, nes kartais atrodo, kad visi žino, kas negerai, bet kažkodėl paklūsta aplinkybėms. Tai štai, tos aplinkybės vystosi greta visuomenės ir deda ant jos skersą. Revoliucija įvyksta tada, kai kas nors pasiūlo daryti kitaip – keisti aplinkybes. Tada vėl yra du variantai : arba vieni kitus išpjauna, arba susitaria ir vienas kitam atleidžia. Kol kas visuomenėje tvyro kraujo troškimas, bet tai realiai yra savižudybė.
kreivarankis kovo 12th, 2010, 12:01 am
Fredi*
tobulo modelio surasti nesitikiu, kadangi vis labiau mane persmelkia nomadiško mąstymo dvasia t.y. kad nėra nieko pastovau ir vos tik kas nors dėl savo tobulumo užsistovi vietoje – vistiek ima gesti. Nors dėl tobulos santvarkos…kodėl tu manai, kad tokį modelį sukūręs ir jį paviešinęs žmogus taptų milijonieriumi? Man kartais atrodo, kad nereikia atmesti galimybės, kad jį netgi sudegintų ant laužo už tai, nepaisant kad dabar XXI a.
tikras lietuvis kovo 12th, 2010, 12:01 am
Romui.
Kam taip pesimistiškai?
tikras lietuvis kovo 12th, 2010, 12:05 am
Kreivarankiui.
O gal reikia prilaikyti kapitalistus, kad kuo mažiau apgrobtų visuomenę, nes jiems vistiek išsilaikys grobimo instinktas ir jie tai darys, kitaip sakant verslaus.
kreivarankis kovo 12th, 2010, 12:08 am
Tikram,
nesupratai, ką aš parašiau, tai neatsakinėsiu.
romas kovo 12th, 2010, 12:15 am
Tikras lietuvi, aš esu nepataisomas optimistas, bet sakau, kaip yra. Visuomenėje vyrauja supaprastintas mastymas, todėl visą laiką ją lengva apgauti, o pati visuomenė visą laiką nusivilia. Tos aplinkybės dalyvauja mano ir tavo gyvenime. Pamėgink eiti prieš srovę, būk kovotojas, pasiek ko nors, bet lengviausia yra būti pasyviam ir skųstis. Jei taip pamėgintum, visuomenė priimtų tave kaip nesveiką, nors patys aplinkybėmis yra nepatenkinti – tiesiog kovotojo modelis nepriimtinas. Pamąstyk, kodėl Landsbergio nemėgsta. Gal jis per daug laisvas ir kalba ką nori ?
tikras lietuvis kovo 12th, 2010, 12:42 am
Romui.
Dėl to nemėgsta, kad jis, padaręs kovo 11 kas reikia, toliau nepadarė to kas reikia.
tikras lietuvis kovo 12th, 2010, 12:43 am
Kreivarankiui.
Jei komentaras su ženkleliu raudonu o ne paties, tada mano komentaras ne Jums.
Valentinas kovo 12th, 2010, 8:27 am
Kreivaranki, mes skirtingai suvokiame sąvoką „reikia”. Aš vartoju ekonomine prasme t.y. „paklausa”. Tu vartoji romantine filosofine prasme t.y. „kažkas vertingo bendražmogiškąja prasme”. Sakydamas, kad rinkos dėsniai yra universalūs, aš turiu galvoje, kad daiktas turintis paklausą visada bus brangesnis už daiktą neturintį paklausos. Čiurlionis, Van Gogas ir kt. tai menininkai marginalai, kurių realiai visuomenei nereikia, kad išgyventų. Lygiai taip pat kaip ir silikono implantų. Tai gal tau ir nepatinka, tačiau dabar paklausa Čiurlioniui ir Van Gogui yra milžiniška ir tu turėtum būti patenkintas. Tai, kad šie žmonės nebegyvi ir nebegali naudotis savo kūrybos rezultatais yra nereikšminga detalė. Gali būti, kad silikono implantai pradžioje irgi buvo niekam nereikalingi ir jų išradėjas mirė skurde.
Žmonių godumo dėsnis yra universalus ir reiktų nužudyti visus žmones, o ne vien kapitalistus, kad jį išnaikinti. Čia tas pats kaip su gravitacija – tu gali svajoti ir kurti įvairius modelius apie tai kaip gera gyventi be gravitacijos, tačiau gravitacija yra ir bus. Jos nepaneigsi. Belieka išnaudoti ją savo tikslais. Kaip ir rinkos dėsnius.
Fredis* kovo 12th, 2010, 8:37 am
Valentinai, filosofai giliai kapsto (mąsto), vakar kreivarankis apie kažką „nebe pirmą kart apie tai pagalvojo”. Šiandien lauksim tęsinio.
romas kovo 12th, 2010, 10:00 am
Fredi, mums visada pasigalvoja., o pasigalvoja skirtingai nuo skirtingo dėžių turinio. Sakykim yra įvairių spalvų lego kaladėlių. Valentinas mokėsi ten, kur į galvą pagrinde krovė mėlynas kaladėles, o Kreivarankis – kur raudonas. Svarbiausia, kad kuo toliau, tuo labiau monochrominėmis kaladėlėmis yra užpildytos mūsų dėžės.
Fredis* kovo 12th, 2010, 10:10 am
Dėžės dar turi turėti savybę priimti į save kaladėles, ypač būna gerai jeigu joje gali susigyventi nors trijų spalvų kaladėlės.
romas kovo 12th, 2010, 10:14 am
Taip, Fredi, ne į kiekvieną dėžę vienodai telpa, bet žmonės paprastai operuoja tuo, ką turi. Galų gale užpildyti įvairiom spalvom reikia ne tik talpos, bet ir laiko.
nerijus kovo 12th, 2010, 10:41 am
Mane žavi romo subtilumas ir lapiškas gudrumas…
nerijus kovo 12th, 2010, 10:46 am
Sakyčiau, kad priklauso ir nuo kaladėlių, o ne tik nuo dėžės turinio. Kaldėlės gali būti tuščiavidurės arba užpildytos įvairia mase ar paprasčiasia trąša iš Jonavos azoto…
Fredis* kovo 12th, 2010, 11:04 am
nerijus nuo konceptualios diskusijos nukrypo jam būdinga tėkme į paraštę.
Paraštinių (marginalų) kompetencija kapstytis propagandinėse klišėse – koks trąšų turinys – rusiškas (Lukoil, Gazprom, TNK-BP), britų (British Petroleum), vokiškas (Ruhrgas),amerikiečių, mossad, Jonavos Azoto, D.Mockaus MG Baltic, City Service (kilmė taip pat jonavietiška) ir t.t..
kreivarankis kovo 12th, 2010, 11:19 am
Valentinai,
parašyčiau dar bet nelabai besuprantu dėl ko mes ginčijamės. Tai, kad paklausus daiktas yra brangesnis už nepaklausų, mano galva, yra akivaizdu ir dėl to aš ginčytis nesiruošiu. Taip pat nematau jokių priežasčių dėl ko tai turėtų būti blogai ir nežinau, kad be pačių pirkėjų galėtų geriau žinoti ko jiems reikia.
Mano mintis buvo ta, kad galima sukurti tokias dirbtines sąlygas, kai žmogus tarsi varomas pirkti gipskartonio būdos už kelis šimtus tūkstančių litų, imti paskolą banke ir visą kitą. Tiesa, bet būtent filosofiškai žvelgiant – to daryti jo niekas kaip ir nevertė. Bet būtent tai mūsuose ir suprantama kaip liberalizmas, o visi kiti, kurie mano, kad valstybė privalėjo ne tik įsikišti, o įsikišti kitaip – laikomi socialistais.
Fredi*,
kad „apie tai esu mąstęs” ir visi tie „galbūt” pas mane išsprūsta dėl to, kad į daugelį klausimų aš nežinau atsakymų ir daugelis mano klausimų, ypač iš ekonomikos srities, yra nuoširdūs. Nežinau ir todėl klausiu. Man yra daug artimesnė Sokrato arba Aurimo laikysena, nei tarkim nerijaus ar tikro lietuvio.
kreivarankis kovo 12th, 2010, 11:20 am
turėjo būti:
„kaS be pačių pirkėjų galėtų geriau žinoti ko jiems reikia”
romas kovo 12th, 2010, 11:36 am
Va taip diskutuojant ir pasimato. Valentinas yra mokytas, kaip efektyviausiu būdu išspausti pinigus iš rinkos. O Kreivarankis yra susimąstęs apie socialinį teisingumą visuomenėje. Ar Valentinas gerai dirbtų savo darbą, jei jam rūpėtų socialinis teisingumas? Aišku, jam rūpi, bet tiek, kiek tai užtikrina rinkos dalyvių perkamąją galią ir socialinį stabilumą, reikalingą bizniui. Kaip turėtų mąstyti politikas norintis gero visiems? Priklausys, apie ką jis bus susimąstęs, ko jo galvoje yra daugiau. Šiaip gipskartonio būda yra parduodama tuo pačiu būdu rinkoje kaip ir nepasitenkinimas savo socialine padėtimi.
nerijus kovo 12th, 2010, 12:26 pm
jei Fredis* kalba apie kaldėles, tai jo narciziškumas neleidžia kitiems net apie tai užsiminti…Kaladėlės, tai fredijų reikalas…ir tik.
Taip, fredi*, esi vienintelis ir nepakartojamas, pats pačiausias iš visų pačiųpačiausių, visi lenkiasi prieš tave, net ir Artūras Račas…Būk pašlovintas ir pagarbintas šiame ir kituose tinklaraščšiuose…Tik linkėčiau jaunuomenei, kad tavo pseudointelektualus kubiko/ kvadratėlių protas jų neklaidintų, nes tamtos beletristika veda į niekur…
Jei esi viešųjų ryšių specialistas, tai truėtumei mokėti įteigti žmonėms savo ant kaklo esnačio spuogo išskyrų vingrybes, bei pamastymus.
Te padeda tau klaviatūra ir pirštų miklumas. Enter.
. kovo 12th, 2010, 12:27 pm
Filosofas A.Jokubaitis: „Lietuva yra pirmoji valstybė, kurioje nebegalioja velnias”
– Reikia džiaugtis, kad žmonės negali matyti ateities. Jeigu lietuviai 1989–aisiais būtų pamatę dabartį, jos tikriausiai šiandien nebūtų.
- Mums reikia pereiti prie neokonservatorių sugalvoto šūkio „jokių teisių be pareigų“.
– Tokio dalyko kaip laisva rinka nėra. Rinkai reikia įstatymų, institucijų ir valstybės, kad būtų palaikomos ekonominio žaidimo taisyklės, teisingumas. Jei laisva rinka sukuriama per suvaržymus, tai nėra laisva rinka, tikrąja to žodžio prasme, bet vien tik metafora. Liberalai pastaruosius du amžiaus vadovaujasi „utopinio kapitalizmo“ idėja.
-Jeigu kiekviena lietuvių karta pradės išradinėti savo Lietuvą ir išnyks istorinio perimamumo tarp kartų suvokimas, „Lietuva“ liks tik geografiniu, o ne moralinę ir politinę prasmę turinčiu terminu.
- Jeigu dabartinę Lietuvą pamatytų Karlas Marxas, jis tikrai kalbėtų tik apie oligarchiją.
- Demokratija yra ne tik rinkimai. Tai nuolatinė išrinktųjų kontrolė, priežiūra, stebėjimas, bendravimas.
Šiais laikais pasityčiojimas iš Dievo kartais suprantamas kaip laisvė.
- Šiais laikais pasityčiojimas iš Dievo kartais suprantamas kaip laisvė.
***********
etc, etc, maždaug apie viską kas čia diskutuota:
.h.ttp://www.lrytas.lt/-12681659791265923086-filosofas-a-jokubaitis-lietuva-yra-pirmoji-valstyb%C4%97-kurioje-nebegalioja-velnias.htm
romas kovo 12th, 2010, 12:47 pm
Taške, bet vėl prasišviečia, kad kažkas kažką privalo. Filosofas yra rinkos dalyvis, tegul kuria judėjimą, kuris varžys rinką reikiamu būdu (teisinguoju). Tokia jo veikla taps rinkos faktoriumi, į kurį visi turės atsižvelgti, jei jo judėjimas rinkoje sulauks paklausos, t.y. bus daug pritariančių
nerijus kovo 12th, 2010, 1:37 pm
Manau, kad filosofas tiesiog perteikė Stalino kažkada pasakytas mintis Čerčiliui ir Ruzveltui…( apie velnią- Rusiją )?..
Valentinas kovo 12th, 2010, 1:53 pm
Kreivaranki, manau, kad mūsų pozicijos nei kiek nesiskiria. Aš sakau, kad egzistuoja universalūs dėsniai, kurių reikia paisyti. Pavyzdžiui, tu gali norėti šokti iš dešimto aukšto, tačiau turi paisyti gravitacijos dėsnio, kuris teigia, kad drėbsiesi į žemę. Lygiai tas pats galioja ir taip vadinamai rinkai. Apskritai, tokio abstraktaus dalyko kaip rinka nėra. Yra žmonės perkantys ir parduodantys. Tai, kad Van Gogas nepardavė paveikslo ne „rinkos” kaltė, o tai, kad neatsirado žmonių, kuriems tų paveikslų reikėtų. Kaip šitoj vietoj galėjo valstybė įsikišti ir paremti Čiurlionį ir Van Gogą? Tu niekada nežinai kuris iš tūkstančių jaunų dailininkų yra genijus, kuris ne. Vienintelis būdas – tai laikas ir tai ar to genijaus kūrybos reikia žmonėms.
Sutarę, kad godumo dėsniai yra universalūs, galime diskutuoti toliau ką su jais daryti. Aš netikiu tokiais dalykais kaip dirbtiniu paklausos sukūrimu. Jokio skirtumo ar tai „dirbtinis” ar „nedirbtinis”. Svarbu ar paklausa yra ar ne. Kitas dalykas yra tai, kad teoriškai rinka yra apsikeitimas verte lygiaverčių dalyvių, kurie turi lygias sąlygas ir vienodą informaciją. Tais atvejais, kai „dirbtinai” sukuriamas ažiotažas ir žmonės priverčiami pirkti kartonines būdas, greičiausiai turime reikalą su nevisa informacija, ribota informacija, klaidinga informacija, nelygiaverčius dalyvius, ribota konkurencija ir t.t. Tai reiškia, kad rinkos yra mažiau. Mažiau rinkos veda prie iškraipymų ir perturbacijų. Todėl valstybės tikslas reguliuojant rinką yra ne riboti jos veikimą, o atvirkščiai maksimizuoti jos veikimą, neleisti atsirasti apribojimamas. Su tuo negaliu nesutikti, kad šia prasme rinkos regliavimas būtinas.
Taip pat yra kita sfera, kur rinka nesuveikia visuomenės gerovei. Tai visokiausių narkotikų, alkoholių ir kitų kenksingų dalykų rinka. Tokiems dalykams paklausa visada yra. Tačiau visuomenė supranta, kad tokių dalykų paplitimas veda prie visuminio blogio, todėl susitaria riboti. Tačiau čia lygiai taip pat suveikia rinkos dėsniai ir atsiranda šešėlis ir kontrobanda. Pamenu vieną diskusiją, kai JAV pareikalavo iš Kolumbijos, kad sumažintų kokaino srautus į JAV. Kolumbija atsakė sumažinkite paklausą
Bet koks bandymas reguliuoti rinką priveda prie biurokratijos ir korupcijos. Tarkime, intelektualai nusprendžiai, kad rinka slopina kultūrą todėl neišleidžiama normalių knygų. Reikia remti. Kaip nuspręsti ką remti? Jei akiratyje pasirodo apvali pinigų sumelė, iš karto atsiranda eilė kultūros šviesulių tai sumelei gauti (rinkos dėnis). Kaip atrinkti iš krūvos šviesulių tą, kuris verčiausias sumelės? Vat čia ir prasideda kyšiai, otkatai, pažintys, aferos, politikavimas ir t.t. Teisybės vis tiek nėra, Vis tiek daugumas nepatenkinti. Tokie tai reikalai.
. kovo 12th, 2010, 3:26 pm
Romai,
bet tik toks kelias ir veda į pilietinę visuomenę.
Tik tada ne tik nebijosim numirti už šalį, nes ji sava, bet ir mokėsim mokesčius sąžiningai- būtent dėl to, kad ji sava.