Nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus
Skaitydama receptų knygas visada pagalvodavau, o negalėtų būti, o gal jau kur nors ir yra tokia šiek tiek pakvaišusi, neįprasta receptų knyga, kažkuo panaši į Jamie Oliverio plepumą, kurioje su receptais derėtų išsamios gyvenimiškos istorijos. Ir pasirodo, kad ne tik gali, bet ir yra. Ir viena iš tokių yra Kotrynos Starkienės knyga Penktadienio desertai. Joje prieš kiekvieną receptą pateikiama šauni istorija iš gyvenimo, vienaip ar kitaip susijusi su toliau pateikiamu receptu. Jei rašyčiau receptų knygą, tai turbūt būtų kažkas panašaus, nes tikrai nesusilaikyčiau nuo plepalų. Mane ši knyga labai pradžiugino ir suteikė įkvėpimo su didesniu atidumu pažvelgti į namų jaukumą. Jau nusižiūrėjau, kad pirmieji desertai, kuriuos artimiausiu metu išmėginsiu, yra Marčiaus mandarinų pyragas ir Šventinė malka. O kažin ką pirmiausia išmėgintum tu?
Kepiau daug. Bet nė karto nekepiau sau. Gal ir toliau kepčiau kitiems, bet sėdėdama vonioje, ant grindų, klausydamasi savo pačios juoko nusprendžiau, kad šį kartą tai bus man! Ir nors vaikams skauda gerklę ir ledų negalima, nors toks desertas nėra mano vyro mėgstamiausių sąraše, nors jo ir negalėsiu po gabalėlį padalinti visiems artimiesiems ir nuvežti paragauti, nors niekas šiandien neateis pas mus į svečius – aš vis tiek jį kepsiu. Nes jis MAN. BOMBA. Tai mano pastarųjų metų tikrų tikriausia bomba. Iššūkis, kurį lygiai prieš metus mečiau sau nieko nesitikėdama. Iššūkis, kuris sujaukė mano ramų gyvenimą. Iššūkis, kuris privertė išsakyti gražiausius žodžius savo artimiesiems. Iššūkis, kuris mane išmokė, kad pirmiausia reikia patikėti savimi, o tada ir visi kiti arba patikės, arba ne. Bet bus jau nesvarbu, nes nuėjęs toli, niekada nebegrįši atgal.
Jei nori daugiau pasvarstyti apie gyvenimą ir saldėsius jame, tai Kotrynos Starkienės knyga Penktadienio desertai kaip tik tau.
224 puslapiai
Šaltiniai: nuotrauka – www.knyguklubas.lt, ištrauka – Kotryna Starkienė – Penktadienio desertai
Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus (#6)
Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.
Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.
* yra papildomų sąlygų:)
Ligita
You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.
I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.
* There are additional conditions:)
Ligita
Rašyti komentarą