Ar konservavimas – sudėtingas dalykas? Anot Vilniaus kolegijos lektorės Jolitos Savickienės, išmanant pagrindinius konservavimo principus maisto produktų ruošimas ilgesniam vartojimui tampa visai paprastas, lengvas ir, žinoma, naudingas. Konservuodami galite išsaugoti tai, ką užauginote savo sode, darže ar prisirinkote miške. Gamindami namuose ne tik sutaupysite – konservuodami tinkamais būdais ir naudodami priedus pasigaminsite sveikesnių konservuotų produktų. Be to, daugelis jų – tai jau paruoštas patiekalas, kurį galima iš karto valgyti.

Turint namuose saldžių ar nesaldžių konservuotų gėrybių galima džiaugtis, kad šio to užkrimsti visada bus, tad argi neverta vieną ar kitą sykį skirti daugiau laiko joms ruošti? Būtent apie tai ir kalbama mano neseniai perskaitytoje knygoje apie konservavimą. Konservavimas čia nagrinėjamas iš pagrindų, taigi pateikiami ne tik 150 konservų receptų, bet ir tai ką reikia jų gamybai iš anksto pasiruošti ir turėti virtuvėje, kaip taisyklingai juos ruošti, netgi atskleidžiama, kad į konservavimo sąvoką įeina ne vien rauginimas, marinavimas ir uogienių virimas, bet ir džiovinimas, sūdymas, šaldymas.

Taigi tereikia pasirinkti produktus, įdėti šiek tiek darbo ir konservuotų gėrybių namuose niekada netrūks, kaip ir jų įvairovės, nes iš 150 knygoje siūlomų receptų išsirinks kiekvienas, net išrankiausias smaguris.

240 puslapių

Tekstą parengė Ligita iš Ligi Dangaus

Šaltiniai: nuotrauka – www.knygos.lt , ištrauka – Jolita Savickienė, Silvija Bruzdeilynaitė, Aušra Pacevičiūtė, Viktorija Poderskytė, Justina Želvytė – Konservavimas. Lengvai ir paprastai