Nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus
Tranzavimas. Trys drūti vyrai stabdo pakeleivingus automobilius. Po kelių akimirkų (o gal šimtmečių?) vienas sustoja. Prabangus, didelis, blizgantis. Dureles praveria, spėju, kostiumuota (nes kaipgi verslininkas be kostiumo?) žmogysta. Nužvelgia būsimus keleivius, neramu sieloj. Klausia: „Tai ką dirbat, kad iki šiol automobilio nenusipirkot?“ Lietuvių tautai žinomas režisierius pasimuisto – negi sakys esąs režisierius. Meistriškai sukuria: „Na, aš dailininkas.“ Verslininkas nužvelgia G. Grajauską: „O tu ką, gal poetas?“ Kaip ironiška, vingru, Gintaras Grajauskas gi iš tiesų poetas. Hm, o kaži ką į tai atsakė šį nuotykį iš realaus gyvenimo papasakojęs poetas bei eseistas Kęstutis Navakas?
Taip, šią savaitę per paskaitą „Teksto rašymas“ mes, filologai, turėjom susitikimą su esė rinkinio „Du lagaminai sniego“ autoriumi Kęstučiu.
Eseistas, poetas ar „vinilistas“ (ups, netrukus pasiaiškinsiu už tokį keistą žodį), vos tik įsitaisęs studentiškoj kėdėj, pasiskundė: „Poetas sėdėdamas savo terpėje, beveik niekur neišeidamas, jautiesi kaip Robinzonas Kruzas…“
O toliau – pasipylė klausimai kaip iš nekiauro rėčio! Be abejo, daugiausiai juos užduodavo dėstytoja Audinga Peluritytė – Tikuišienė, bet buvo ir šiek tiek mūsų kartos įsidrąsinusių jaunuolių. „Poezijos pavasaris“ yra negerai, kai kurios premijos netikros ir keliančios įtarimą, grafomanija – gamtos dalis, tai kas dar netapę kultūra, per knygų mugę gali būti taip išgirtas, kad pasijusi lyg perrištas šventinėmis juostomis – pagrindinė susitikimo tema buvo kūryba. Kaip jau supratot, ne tik pačio Kęstučio Navako, mus domino jo požiūris ir į kitus autorius. Kiek sužinojom? Tiek, kiek galėjo atskleisti į viešumą po ilgo laikotarpio patekęs Robinzonas:)
Beje, jeigu iš šio straipsnio pradžios susidarėt nuomonę, kad Kęstutis – nuskurėlis, marš į apgavysčių inspekciją. Jis visai nenuskuręs, priešingai – netgi labai turtingas. Palėpėje turi sukaupęs apie 50 tūkst. litų vertės vinilo plokštelių kolekciją.
„Vinilo plokšteles teberenku ir vertingiausios man tos, kurios mokykloje per pertraukas švytėte švytėdavo iš po mūsų skvernų.“ – skelbiama knygos „Du lagaminai sniego“ nugarėlėje. Hm, kvepia gurmanišku pomėgiu…
Šaltiniai: nuotrauka – http://www.ukmergeskulturospuslapiai.lt
Jūs lankotės mano asmeniniame tinklaraštyje, kuriame dalinuosi su Jumis savo mintimis, pastebėjimais. Čia taip pat vyksta turiningos diskusijos ir konkursai.
Labai lauksiu ir Jūsų minčių, nesivaržydami* komentuokit, siūlykit įvairias temas. Drauge galim atrast reikšmingų dalykų – nuo žemės grumstelio pločio ligi dangaus. Pradedam paieškas.
* yra papildomų sąlygų:)
Ligita
You visit my personal blog, where I share with you my thoughts and observations. It also hosts rich debates and competitions.
I will wait for your thoughts, feel free* to comment and to offer a variety of topics. Together we can discover important things – from the ground up to the sky. Let’s start the search.
* There are additional conditions:)
Ligita
Benedikta Vaivadaitė gegužės 22nd, 2009, 11:56 pm
Be kita ko, Kęstutis Navakas parašo įdomių komentarų kasdieniais klausimais. Spėju, kad susitikimas buvo įdomus. O ko tu Kęstučio paklausei, Ligita?
Valentinas gegužės 23rd, 2009, 12:42 am
Mūsų intelektualai/menininkai turi kažkokį kompleksą prieš verslininkus. Pasakodamas tokias istorijas Kęstutis Navakas pastato save į patogią socialinio demaskuotojo pozą ir demaskuoja tuos debilus, grubius, kostiumuotus (tarsi kostiumas yra kažkos nedvasingumo ir intelektualinio bukumo atributas), ratuotus (taip, jei vairuoji BMW visureigį tai be abejo esi absoliučiai bedvasis, siauraprotis, siauražiūris debilas) kultūros priešus. Šiame kontekste trys poetai matosi kultūros šviesuliais, priverstais bendrauti su beždžionėmis auksiniuose narvuose.
Visa šita nuvalkiota opozicija – turtingas verslininkas būtinai yra bedvasė beždžionė, o skurdus intelektualas yra dvasingumo apaštalas – byloja apie ją skleidžiančių „intelektualų” pasaulėvaizdžio skurdumą. Turtingi verslininkai dažniausiai yra aukšto intelekto, išsilavinę, plataus akiračio žmonės. Dažniausiai jie savo turtus pasiekia todėl, kad savo laiku drįso žengti pirmą žingsnį, negailėjo savęs, aukojo save, realizavo save per veiklą, kuri vėliau atnešė jiems turtus. Tačiau tie turtai jiems kainavo labai daug nervų, sugandintų šeimyninių gyvenimų, milijono stresų ir t.t. Kaltinti juos už tai, kad poetai stovi gatvėje yra kvaila.
Pas poetus ir kūrėjus, savo ruožtu, dažnai po tariamu „dvasingumo” kiautu tūno niekinga ir baili sieliūkštė. Tokia sieliūkštė kūrybingai dergia ir niekina prakeiktus, niekingus turtuolius, giliai širdyje pavydėdama jiems sėkmės.
Kas yra vertingiau: verslininkas sukūręs 5 darbo vietas ir taip maitinantis 5 šeimas ar poetas išleidęs puikią eilėraščių knyga?
Zita gegužės 23rd, 2009, 7:53 am
Valentinai, aš apakus… Pasakėt tai ką aš nutylėjau. Nors, turiu pasakyti, kad grubokai ir vienpusiškai išsireiškėt.
Išties tai man yra teke pasėdėti didžių poetų renginį, kur jie akivaizdžiai demonstravo savo išorinį skurdumą, matyt, tikėdamiesi nors kiek aukščiau pakelti savo dvasinį pasaulėlį. Buvo šlykštu ir matyti ir klausyti. Vienintelis Kęstutis išlaikė savo vertę. Todėl tikrai juo žaviuosi, nes kaip sakoma su kuo sutapsi… Tačiau ir jis nieko nekeitė, tad galiu daryti išvadas kad jis tam pritaria. O gaila, gerus eilėraščius rašo.
Fredis* gegužės 23rd, 2009, 10:05 am
stosiu į Kęstučio pusę. 9-ni iš dešimties važinėjantys BMW tikrai yra beždžionės. Kodėl jie tokiais tapo – kita kalba: daug dirbo, rizikavo, kalė pinigą dieną-naktį, žiemą-vasarą kai kiti galėdavo sėdėti per dienas ant suoliuko parke, grožėtis purpuriniu saulėlydžiu ir rankose, po pažastimi galėdavo laikyti mylimo poeto lyrikos rinkinį. Taip, jie beždžionėmis netapo, bet 9-ni iš dešimties nusirito į nihilisto, darbą, privačią nuosavybę negerbiantį lūzerį-socialistą, kurio šūkis tapo : mušk turtingą, atimk, pasidalink… Kęstutis, manau, tikrai išlaikė balansą, tokiu netapo.
. gegužės 23rd, 2009, 12:57 pm
Panašu, kad susitikote ne su tais. Gal ateityje pavyks geriau. Perfrazavus Mamontovą, belieka tikėtis, ne tikėti.
Ligita gegužės 23rd, 2009, 9:01 pm
Benedikta, aš daugiau klausiausi negu užduodavau klausimus
Valentinai, tu tai čia riebiai išsireiškei įžvelgdamas mano tekste tai, kas nė neparašyta (ypač šitie: „intelektualinio bukumo atributas”, „siauražiūris debilas”). Geras interpretatorius x)) Nors… Jeigu po taviškio komentaro nebūtų sekęs Zitos komentaras, būčiau stojusi piestu už rašytinio žodžio meistrus (ar pameistrius?). Deja… Pasirodo dauguma didžiųjų poetų tik demonstruoja savo išorinį skurdumą, o aš, naivuolė, maniau, kad jie taip įninka į savo kūrybą, kad dėl to nė nepastebi kaip atrodo… Hm… Klydau… Jie gi demonstruojasi. Negana to, tas demonstravimasis niekam nereikalingas. Bent jau tai galima suprasti iš tavo, Valentinai, klausimo: „Kas yra vertingiau: verslininkas sukūręs 5 darbo vietas ir taip maitinantis 5 šeimas ar poetas išleidęs puikią eilėraščių knygą?” Tik žinai… Taip smalsu kodėl verslininkai pervargę nuo savo lėkimo, karjeros siekimo kartais štai taip ima ir netyčiom atsisuka į kultūrą… Gink Dieve, ne visi. Kai kurie. Kaži ko jie ten ieško?! Ką tikisi rasti? Niekingos ir bailios sieliūkštės pamintijimus? O kam?
Gerai, atsikvepiu…
Zita gegužės 23rd, 2009, 11:19 pm
Čia dar apie tą patį. Ką tik grįžau iš literatūrinio renginio. Ten buvo vienas kritikas, deja niekaip neprisimenu jo pavardės, bet jau daug metų šioj sritį dirbantis, jis labai gražiai pasakė, kad dabar kuryba gaminama kritikams ir tokią kurybą ne paprastiems žmonėms suprasti. Na aš suprantu, kad jie taip stengiasi griauti nusistovėjusias normas, bet nepritariu kai nusižengiama padorumui. Suprantu, kad ne literatui rašytojus kritikuoti, tiesiog mano jautri sieliūkštė neištveria jų aukštinamo skurdo
Beje, nors ir kaip patinka Kęstučio kūryba, bet jis turi konkurentą. Šiandien vienas moksleivis toookios geros poezijos pavarė, kad net apakau (gerąją prasme).
O aš už savo eiliuką gavau žemuogių puoduką. Vot
Valentinas gegužės 23rd, 2009, 11:44 pm
Ligita, jei įžvelgei, kad aš kaip nors paniekinau poetus tai reiškia ne taip išsireiškiau. Aš tik norėjau atkreipti dėmesį į aibę stereotipų, kuriuos pažėrė Navakas ir tu. Jei važinėji BMW – tai esi bedvasė beždžionė. Tai stereotipas. Jei esi verslininkas ir neduok dieve nešioji kostiumą – tai būtinai esi pasikėlęs ir niekini kultūrą. Tai stereotipas.
Tavo tekstas perteikė stereotipinį, supaprastintą, suprimityvintą požiūrį į turtingus žmones bei jų santykį su kultūra. Jei nori būti laikoma išmintinga, neturėtum būti valdoma stereotipų ar ne?
Fredis* gegužės 23rd, 2009, 11:47 pm
Zita, padeklamuok savo eiles, ryte paskaitysiu,
nusiųsiu puokštę rožių.
Valentinas gegužės 23rd, 2009, 11:52 pm
Ligita, žinai pagalvojau gal laikas tave išstumti į didžiuosius žurnalistinius vandenis. Atėjo metas rimtam straipsniui. Turiu tau temą, kuri turėtų būti artima. Aukštojo mokslo reforma nužudys kultūrą. Bent jau muzikos ir teatro kultūrą tai tikrai. Nes viskas padaryta taip, kad į muzikos akademiją šiais metais įstos labai nedaug būsimų muzikų ir aktorių. Per keletą metų, ši garbinga mokykla susitrauks, didžiausi talentai išvažiuos mokytis į užsienį, žodžiu bus kaput. Parašyk straipsnį, visi paprašysim Račo, kad paskelbtų pas save bloge, o Fredis su Muse paprašys Valentinavičiaus ir paskelbs Alfoj.
Kodėl jaunoji Leontjeva visiškai nepelnytai pradėjo reikštis viešojoje erdvėje, o mūsų Ligita kol kas dar ne?
Fredis* gegužės 23rd, 2009, 11:59 pm
Valentinai, per radiją nugirdau, kad būsimi lakūnai už mokslą turės susimokėti po 30 tūkst. ir daugiau, čia apie šį „nužudymą” kalbi?
Benedikta Vaivadaitė gegužės 24th, 2009, 12:07 am
Niekada neskirstau ir nevertinu žmonių pagal profesiją – visur yra visokių. Valentino nuomonei pagrįsti pavyzdžių (kūrėjų, po kurių tariamu dvasingumo kiautu tūno baili sieliūkštė) rastume nesunkiai, bet gal nereikia visų menininkų nurašyti į pavyduolių, geidžiančių verslininkų turto, gretas? Jeigu Valentinas pažvelgtų plačiau ir pabendrautų su kūrėjais asmenybėmis, gal nebūtų toks negailestingas kukliai atrodantiems menininkams. Nes tie kūrėjai nebūtinai stengiasi oponuoti verslininkams, nors tariamų menininkų, žinoma, ir yra. O ar teko pačiam kada užklysti į kokį Fizikos fakultetą arba pabuvoti kokioje nors mokslininkų konferencijoje? Man teko. Ir žinote, ką? Ne pirmą dešimtį trinami švarkai ir liemenės man atrodo mielai. Nes kai kurie iš tų žmonių tūno laboratorijose iki išnaktų, jie yra pernelyg įsigilinę į savo mokslo objektą, kad rūpintųsi tokiais žemiškais dalykais kaip naujas kostiumas. Tie kai kurie žmonės, kurių yra tarp mokslininkų, poetų, tapytojų, dažnai laikomi kvanktelėjusiais (dėl apsileidimo), bet ar ne jie, stropiai tarnaujantys savajam pašaukimui, lemia progresą? Kita vertus, apmaudui, kurį galbūt kai kurie iš jų jaučia, matydami turtais besipuokuojančius verslininkus, pagrindo yra. Verslininko portretas, kurį nupiešėte, Valentinai, visai netinkamas vidutiniam statistiniam verslininkui apibūdinti. Dar ne. Na, gal po gero dešimtmečio…:) Jei visi būtų tokie kultūringi, sumanūs ir socialiai atsakingi, jau seniai ir Šveicariją būtume aplenkę.
Valentinas gegužės 24th, 2009, 12:17 am
Taip apie šį. Problema tame, kad lakūnai tuos pinigus uždirbs ir labai greitai. Tuo tarpu koks durnius stos mokytis groti klarnetu jei jam reikės susimokėti 18 000 lt. per metus? Reiškia per keturis metus jam reikės susimokėti 72 000. Netgi jei toks durnius ir atsirastų, bankai duos paskolą iki 50 000 lt.
Reiškia įstos mokytis tik tie, kurie gaus valstybės piniginį krepšelį. Čia ir prasideda didžiausia bėda, nes krepšelis eina geriausiai išlaikiusiems egzaminus. Krepšeliai kultūros mokslams, kiek žinau, eis iš bendro katilo. Bėda tame, kad talentingiausias muzikas, nebūtinai yra geriausias lituanistas ir kitų mokslų žinovas. Todėl susidarys tokia situacija, kad muzikinis talentas nepajėgs įveikti egzaminų tokiu lygiu, kad gautų krepšelį. Tas krepšelis nukeliaus pas kokį nors architektą, o gal dailininką ir panašiai. Talentui belieka dvi išeitys: studijuoti ką nors kitą arba važiuoti į užsienį. Jau dabar čiurlionkę apspitę užsienio konservatorijų talentų medžiotojai, kurie pasiruošę ne tik pasiūlyti nemokamą mokslą prestižinėje mokykloje, bet ir pragyvenimo išlaidas ir t.t. Tokiose mokyklose kaip čiurlionkė mokosi daug labai talentingų vaikų. Deja, jų didžiausia gyvenimo aistra yra muzika ir kitiems mokslams ten skiriama santykinai daug mažiau dėmesio. Daugumas tokių jaunuolių nepajėgs egzaminus išlaikyti tokiu lygiu, kad gautų krepšelį.
O aktoriai?! Ar įsivaizduojate genialų aktorių moksliuką?
Kai rašiau, pagalvojau, kad tas pats laukia ir kūno kultūros akademijos, nes dauguma ten stojančių būsimų trenerių yra iš sporto pasaulio. O sportininkai, kaip žinia, mokslams laiko irgi skiria nedaug. Tiesa, gal pas juos mažesnė mokslų kaina.
Valentinas gegužės 24th, 2009, 12:24 am
Benedikta, aš ne prieš kūrėjus. Aš prieš stereotipus. Ir už tai, kad kūrėjai suprastų du paprastus dalykus:
1. Paimti kažką nuo nulio, įdėti į tai savo pinigus, mintis, idėjas, darbą, sveikatą ir t.t. ir finale gauti kažką daugiau negu nulis yra labai sunku ir labai kūrybiška. Tokia kūryba irgi verta pagarbos.
2. Tam, kad tūlas žmogelis nusipirktų tūlo poeto knygelę, turi atsirasti verslininkas, kuris pasiūlo žmogeliui darbą, sumoka jam pinigus, už kuriuos žmogelis pirks poeto knygelę. Vien už tai, poetai turėtų jausti pagarbą verslininkams.
. gegužės 24th, 2009, 12:30 am
Panašu, kad susitikote ne su tais
Musė gegužės 24th, 2009, 10:35 am
Valentinai, tiesą pasakius, aukštojo mokslo reforma yra vienas iš dalykų, kurie man konservatorių programoje visai nepatinka, aš ja netikiu. Sutinku, kad tikslas yra geras ir teisingas – Lietuvoje vos ne kiekvienas bažnytkaimis turi savo universitetą ar kolegiją, tad jų yra ženkliai per daug, valstybei išlaikymas kainuoja beprotiškus pinigus, o lygis prastas.
Sutinku, kad universitetų ir kolegijų mums reikia mažai, bet gerų. Šia reforma to ir siekiama, bet tai daroma pernelyg lėtai – skausmingas pereinamasis laikotarpis, kol nunyks silpnos ir neperspektyvios mokymosi įstaigos, išsitemps ir nukankins tiek studentus, tiek dėstytojus. Mirštančios įstaigos vis tiek dar eilę metų siurbs pinigus. Kodėl gi to nepadarius vienu kirčiu?
Anot „Veido”, daugybės mokymosi programų visokiuose šiaulių universitetuose ir eilėje kolegijų kokybė (užsienio ekspertų vertinimu) yra nepatenkinama. Dabar suteikiama ir laiko, ir lėšų tų programų taisymui, kad jos atitiktų reikalavimus. Kam to reikia? Ar ne geriau tiesiog paimti ir uždaryti tas neperspektyvias mokymosi įstaigas? Bet kurgi – juk negali pajudinti širšių lizdo. Čia toks pats žiaurus nepajudinamas klanas, kaip medikai – įkiši pirštą, nukąs visą ranką.
Uždarius dalį nevykėlių, susitaupytų tiek pinigų, kad jų su kaupu užtektų ir esamų universitetų dėstytojų atlyginimams pakelti, ir nereikėtų mokesčių už mokslą didinti.
Musė gegužės 24th, 2009, 11:08 am
Dar dėl tų mokesčių už mokslą. Va sesuo sugalvojo stoti mokytis, mąsto apie verslo vadybą. Jei nebus rotacijos tarp mokančių ir nemokančių už mokslą, motyvacija gerai mokytis bus lygi 0. Koks skirtumas, kiek gausi iš egzo, jei vis tiek mokėsi už mokslus (kai aš studijavau, gavę 8 ar net 9 eidavome perlaikyti egzo, nes keli paskutiniai turėdavo mokėti už mokslą). Dėstytojams visiems dzin, skaito savo 1967 metais išleistus vadovėlius, į paskaitas niekas nevaikšto, tik į egzus. Ir toks „mokymasis” vyksta 4 metus.
Dabar kitas variantas – stoti į tą pačią specialybę Danijoje, Aarhus universitetą. Mokslas NEMOKAMAS. Universitetas puikiai vertinamas Europoje. Studentams leidžiama dirbti tik savaitgaliais – dvi sesers klasiokės ten jau mokosi, savaitgaliais padirbėja picerijoje, tų pinigų joms užtenka susimokėti už kotedžo nuomą ir prasimaitinti. Bakalauras trunka 3 metus, bet mokomasi nuo ankstaus ryto iki vakaro, o ne po pusdienį, kaip pas mus.
Spėkite, kurį variantą ji pasirinko? Ir beje, nereikia kaži kokių ten stojamųjų, ar baisiai tobulo baigiamųjų egzų vidurkio. Užtenka išlaikyti tą bendrą anglų kalbos ezgą, kur į visus užsienio universitetus stojant reikalaujamas (IELTS arba TOEFT), parašyti motyvacinį laišką ir aprašyti darbo patirtį (jei tokia yra).
Fredis* gegužės 24th, 2009, 1:16 pm
labai lengva būti finansų ministru kai ižde yra 2 LTL, o kasdien reikia pamaitinti alkanų burnų už 50 LTL. Kas tokiu atveju daroma? Sakoma: – eikite, vaikai, pasimaitinti nuo pietų stalo kur nors kitur. Dar atkreipikte dėmesį ką pasakė D.Grybauskaitė po išrinkimo sekmadienį: – stengsimės susitvarkyti patys, iš TVF nesiskolinsime. Manau nereikia aiškinti ką tai reiškia. Tarp kitko – Danijos universietai nėra taip jau toli. Tiek šimtmečių mus visi trypė kiek galėjo, buvome kaip pereinamas kiemas, dabar tegul sotūs vakariečiai išmokslina mūsų vaikus NEMOKAMAI (cit. „Musė” 11:08).
Benedikta Vaivadaitė gegužės 24th, 2009, 1:52 pm
Valentinai, rašai taip tarsi to nebūtų. Galbūt… Pagarba apskritai yra didelė vertybė.
Savo ruožtu verslininkai turėtų jausti pagarbą menininkams, mokslininkams ir kitiems kūrėjams, nes jie savo kūriniais ir kitaip išugdo intelektualią darbo jėgą, iš kurios paskui verslininkai daro milijonus.
Ligita gegužės 24th, 2009, 2:42 pm
Valentinai, jei įžvelgei, kad aš niekinu verslininkus, vadinasi ne taip išsireiškiau Esu bendravusi tiek su šlykštyne, tiek su labai šauniu „pinigų gamintoju”. O savo tekstą priskyriau ir kategorijai „humoras”, sakau, jeigu dar nepastebėjai. Paprasčiausiai papasakojau tą nutikimą, nes man jis sukėlė šypseną, privertė pamąstyt, kad štai kaip kartais nutinka, bet tai nereiškia, kad esu valdoma stereotipų ar dar kažko. Beje, tu rašai: „Vien už tai poetai turėtų jausti pagarbą verslininkams.” Taip, turėtų ir galbūt jaučia, tačiau kaip sunku tai daryti, kai tave nuvertina ir užuot suteikę palaikymą sako: „Eikit jūs geriau mokytojais dirbti”. Kaip po to jaustis žodžio mylėtojui? Čia tas pats kas verslininkui būtų pasakyta: „Tavo daugelio metų triūsas niekam tikęs. Nešdinkis, tu mums nereikalingas”.
O dabar smagesne tema… Nerealu, kad nori mane išstumti į plačiuosius žurnalistinius vandenis. Bet gal aš pati išsistumsiu, kai norėsiu B) Ir taip galvą spaudžia nuo sesijos pabaigos darbų… Tavo minties neatmetu, bet reikia spaudimą atlaikyti, kursinį, recenziją parašyti, dar pristatymą paruošti ir t.t. ir pan. Esu kaip maišu trenkta.
Ligita gegužės 24th, 2009, 2:44 pm
P.S. Galit paaiškinti kas su Tašku darosi? Kodėl jis tokius komentarus kaip: „Panašu, kad susitikote ne su tais” deda? Ar mes turime kažką suprasti? Aiškiau, Taške, aiškiau…
Fredis* gegužės 24th, 2009, 3:00 pm
Taškas važinėja su BMW, užsiima verslu, jam skaudu, kad jis palygintas su beždžione.
Ligita gegužės 24th, 2009, 3:10 pm
Geras, o aš visąlaik Tašką prie menininkų priskirdavau Apskritai tai esu taip nužiūrėjusi: 1) verslininkai – Valentinas, Musė, Fredis*; 2) menininkai – Ligita, Zita, Taškas. Apie kitus vėliau… x) Tiesa, pamažu Zita linksta į verslininkų grupuotę… x)) (tik nepriimkit šito mano skirstymo labai rimtai!)
Fredis* gegužės 24th, 2009, 3:19 pm
Verslas yra pats didžiausias menas.
Menas taip pat yra verslas,
neturėdamas meninko gyslelės nebūsi sėkmingu verslininku,
ne kiekvienas meninkas gali pasisamdyti menedžerį, todėl jis turi taip pat būti verslininku.
Primityvaus verslo laikai baigėsi, tik išsilavinę žmonės gali būti sėkmingais žmonėmis, toks ir yra Jo didenybė Taškas.
Valentinas gegužės 24th, 2009, 5:13 pm
Primenu, kad Valentinas yra vidutinis vadybininkas ir t.t.
Ligita gegužės 24th, 2009, 5:34 pm
Ei, rimtai gi, kaip galėjau užmiršti – Valentiną sudaro Valentinų kompanija! Beje, senais laikais priklausiusi „Vi/Va iškrypėlių” firmai (žr. tam tikras skyrelis).
Šiaip, manau, kad šiame amžiuje neprapuls tas, kuris bus visapusiškas, nors visgi daugiau ar mažiau krypstantis į vieną pasirinktą sritį. Pavyzdžiui, imkim tą patį Valentino draikymąsi x))
Valentinas gegužės 24th, 2009, 5:53 pm
Draikymąsi?
Zita gegužės 24th, 2009, 8:06 pm
„Tiesa, pamažu Zita linksta į verslininkų grupuotę… x)) ”
Ragavus aš tos duonos, ragavus. Užtai palaikau Valentino nuomonę. Juo labiau, kad žinau save laikančių genijais menininkų nuomonę.
Ligita, nemanau, kad jūs kažką niekinate ar dar ką nors norėjote pasakyti apart šypseną sukėlusio pasakojimo. Bet supraskit, kad ir mes turim savo paqtirtį ir nuomonę. Nejaugi norėtumėte, kad rašytume komentaruose maždaug taip:
„Gražus pastebėjimas”.
„Buvo malonu skaityti”.
„Miela buvo apsilankyti”.
„Gražiai rašote”.
„Įdomų žmogų sutikote”.
„Paskaičiau. Sėkmės. Iki”.
Čia vyksta šaunios diskusijos. Todėl nepykit, kad bus ir aštresnių pasisakymų:)
Nors įtariu, kad tokios diskusijos žudo Tašką. O gal jis ieško kokios nors ypatingos įliustracijos visai šitai diskusijai. Tai kaip Taške, a greit sulauksim?
Fredis* gegužės 24th, 2009, 8:26 pm
Anksčiau lietuvio menininko, poeto simboliu man buvo Valdemaras Kukulas, net terminas buvo „kukulizmas”. Taukuotais plaukais, butelis ant stalo padengto laikraščiu, džiovinta žuvis, žirniai, apdžiūvusi duona, spausdinimo mašinėlė, nuolat pirštuose ir lūpose smilkstanti cigaretė, bukas žvilgsnis pro gelžbetoninių plokščių namo virtuvės Lazdynuose vienintelį langą į gretimo namo sieną, dešimti metai amžiams prisišvartavųsį Zaporožietį ir porą naujų plastmasinių konteinerių, kurių turinį darko dvi varnos ir poprelė benamių. Dabar į areną įžingsniuoja modernesni menininkai – O.Koršunovas, G.Varnas. Štai nuotraukoje Ligita mums pateikė dar vieną lietuvio poeto iliustraciją. Na nežinau, kodėl menininkai negali nusipirkti gero šampūno ir nors kas 40 dienų nueiti į kirpyklą?
Fredis* gegužės 24th, 2009, 9:54 pm
Yra toks terminas: aš nesutinku su šia mirtimi…
labiausiai nesutinku su R.Gavelio, J.Kunčino ir G.Beresnevičiaus išėjimu. Kažinką dabar pasakytų Gavelis?
Ligita gegužės 24th, 2009, 10:41 pm
Zita, dar pasakykit, kad jūs visi vyresni už mane, daugiau žinot, tad man reikėtų užsičiaupti ir slėptis po lapais Gi aš necenzūruoju jūsų nuomonės, netrinu nepatikusių minčių (na, to vieno atvejo neužskaitysim ir tai ten buvo tik keli žodžiai…), taigi man nelieka nieko kito kaip į jūsų patirtis, pastebėjimus reaguoti taip kaip aš išmanau, juk negaliu apsimesti ožkele ir tylėti. Jeigu dėl šito mano sakinio: „Valentinai, jei įžvelgei, kad aš niekinu verslininkus, vadinasi ne taip išsireiškiau ”, tai aš jį nukopijavau nuo Valentino: „Ligita, jei įžvelgei, kad aš kaip nors paniekinau poetus tai reiškia ne taip išsireiškiau.” tik truputį pakoregavusi. Kodėl? Tiesiog norėjau su šypsena parodyti, kad nieko prieš verslininkus neturiu (kaip ir prieš poetus – Valentinas), tik man kai kurios išsakytos mintys sukėlė abejonių.
Fredi, šalin stereotipus! Ar girdėjai ką apie tai sakė Valentinas?! Aš esu įsitikinusi, kad ne visi menininkai neplauna galvos amžių amžius, o taviškis V. Kukulo apibūdinimas tėra bandymas nupiešti tipišką bohemos atstovo portretą. Nepyk… Bet bent jau šiuolaikiniai autoriai (turiu omeny jaunesnius už poną Valdemarą) yra visai kitokie. Pažvelk, kad ir į Marių Ivaškevičių – http://img.lrytas.lt/show_foto/?id=38190&s=3&f=4 arba šitos – http://www.lrt.lt/sokiu10/image.php?strid=1117&id=18687, http://www.lrt.lt/sokiu10/image.php?strid=1117&id=18434 (die, šokių dešimtuke aš už jį sirgau… ech, bet išplėšė tik (net?) trečiąją vietą). Tiesa, jis ne poetas, gal poetai sau neleistų taip siausti ir kvailioti.
Kitaip reikėtų svarstyti apie tuos, kurie visgi neplauna galvos (laikykit tai vienu iš nevalyvumo atributų, gerai?). Tai va. Ilga istorija, klausykis. Per kažkurią iš to paties „Teksto rašymo” paskaitų svečias buvo vyr. redaktorius iš meno leidinio. Ir bekalbant, vienu momentu diskusija nukrypo apie finansus. Na, tai ką? Linksmai gavosi, kad tasai redaktorius užsiminė, jog vyrauja nuomonė esą rašytojai aptekę turtais ir jis visaip kaip bandė šią nusistovėjusią nuomonę paneigti… Man net žandikaulis atvipo… Po to pagalvojau: gal kai kurie mūsų šalies rašytojai, poetai gėdijasi atrodyti pasiturintys, nes bijo būti apšaukti komerciškais kūrėjais, tai yra savo tekstų pardavėjais. Bijo, kad tuomet tauta jais nepatikės. Pavyzdžiui, kad ir kokia „kieta“ bei stebuklinga atrodo įstabioji Daiva Vaitkevičiūtė (tikiuos esat girdėję apie ją?), bet aš jos kūryba netikiu, nors primuškit. Man stovi atminty jos pasisakymas: „Rašyti pradėjau, nes šeimai neturėjau pinigų…“ Bliamba, ar dėl to žmonės turi pradėt rašyti?!!! Be abejo, nepradėsim O. Balzako rašymo motyvų nagrinėti, bet…
Na, žodžiu gali būt ir kitas atvejis. Gal rašytojai jaučiasi gyvenimo herojais? Gal tas skurdumo demonstravimas leidžia jiems įsijausti į tam tikrus vaidmenis? Eina susimenkinę, palinkę ir taip gimsta kančios persmelkti kūriniai…
Arba dar kitas atvejis… O šito jums nesakysiu, nes jums patiktų
Šiaip ar taip, jeigu kalbant atvirai, galiu užtikrinti, kad visuomenės akyse poezija buvo ir bus žemiau už prozą (net ir aš pirmenybę teikiu romanams, ne eilėms). Esu girdėjusi tokią mintį: lietuviai – poetų tauta. Na, tai? Manau, jog vaidinti poetus gali kiekvienas, o jais iš tikrųjų būti – retas. Bet tikriausiai šiais savo pasvarstymais jau nužengiau per toli.
Fredi, aš irgi nesutinku. Ypač su R. Gavelio, nes kolkas jo kūryba iš šių trijų man labiausiai įstrigusi atmintin.
Valentinai, taip, draikymąsi o ką? Gi šaunu. Turėjau omeny, kad štai tu vidutinis vadybininkas, o moki fotografuoti, turi savitą rašymo stilių (ką parodė nerealiausias tavo komentaras pas Artūrą, na tas, kur tu dėstei kaip vyksta komentavimo procesas. Tie dialogai ir pan.) ir dar spintoj slepi muzikinio išsilavinimo diplomą. Štai ką aš vadinu draikymųsi. Tu – Valentinų kompanija. Nejaugi tai blogai?
Musė gegužės 24th, 2009, 11:00 pm
Jo, Valentinas yra tikras fenomenas. Nepatikėsi, kiek Valentinų atžygiavo su mano šampanu Beje, dėl jo muzikinio išsilavinimo – aš pradėjau bijoti kelti nuorodas į bele kokius man patinkančius muzikinius kūrinius, nes bijau profesionalo kritikos! Mane tai išmetė iš antros muzikos mokyklos klasės, nes solfedis buvo visiškai neįkandamas, o ir aš pati dažniausiai vietoje muzikos nužygiuodavau į baseiną… Tap liko gilios mano išsilavinimo spragos.
Buvau šian Poezijos pavasario renginy. Nežinau, nepatiko, organizavimas prastas, visi kažkokie pasimetę, žmonių vos kelios dešimtys. Nors keli eilėraščiai buvo visai nieko.
Man irgi Marius Ivaškevičius labai labai.
Musė gegužės 24th, 2009, 11:01 pm
Kur dingo taškas? Ką jūs jam padarėte??
Fredis* gegužės 24th, 2009, 11:01 pm
Zita – tikra poetė, ar vaidina? rašo, kad neturi ko valgyti šeima?
Gaila, kad neskaičiau Valentino komentarų… Ligita, taip tu ruošiesi sesijai – skaitinėji Valentiną, tau negėda? Tikra išdykėlė…
Ligita gegužės 25th, 2009, 2:51 am
Taškas įširdo, kad į vieną jo šaunių nuorodų (temoje: Rinkimai „Mano katinas gražiausias”) niekas nesureagavo… Taške, sugrįžk!!!!!! Tu gali!
Na, ir kiek Valentinų? Spėju, ne mažiau kaip septyniolika ) Prisipažinsiu, man irgi pasidarė neramu reikštis, kai profesionalus muzikantas netoliese sukiojasi. Gi taip skelbiausi, kad Miką mėgstu, o dabar net nežinau kur dėtis B)
Marius Ivaškevičius jėga! Aš jums tiesiai šviesiai rėžiu.
Fredi, atleisk, kad išdykauju, bet pasitaisyti nepažadu (nors, o visi šventieji, tikrai reiktų)
Zita gegužės 25th, 2009, 8:13 am
Labas Rytas,
Ale koks gražus rytas.
Ligita, šiaip tai trečią valandą nakties jau reikėtų miegoti, o ne komentarus rašinėti. Studentė vadinasi. Ligita, jūs ramiai mokykitės, o mes čia ir patys komentaruose gražiai susiplieksim
Gerai jau, juokauju. Iš tiesų tai noriu pasakyti, kad man šiomis dienomis tai tik čia ir nuskaidrėdavo nuotaika.
Fredi, juk sakiau, kad ne poetė aš, tikrai ne poetė. Tik žmonės sako, kad mano žvilgsnis kažkoks… nu kažkoks toks.
Sesuo kai norėdavo mamos ko nors išprašyti tai man sakydavo: „Nešk savo veidelį su prašymu”. Tai tokia mano praktika. O dabar visi juokiasi iš manęs ir sako, kad turėčiau paprašyti mersedeso. Gal ir reiks pabandyti:)
Valentinas gegužės 25th, 2009, 8:26 am
Primenu kaip aš suformulavau:
„štai aš turiu muzikinį išsilavinimą ir ne tik muzikos mokyklos”. Tai nebūtinai reiškia, kad aš profesionalus muzikantas. Todėl atsipalaiduokite ir dėkite visas nuorodas, aš nesiruošiu būti bjaurus.
. gegužės 25th, 2009, 1:11 pm
Oho, kiek dėmesio mano personai. Paprasčiausiai atsibodau … sau. Pirmiausia.
Jeigu įširdau, tai tik ant savęs. O šitai neoriginalu ir praeina.
. gegužės 25th, 2009, 3:06 pm
Man rodos, jog tai taikli iliustracija tam, ką vadiname šiuolaikiniu menu, kartais „kovojant” su akademizmu :
http://www.caricatura.lt/Images/caricatura_28jl.jpg
http://www.caricatura.lt/Images/caricatura_36sm.jpg
O tai – ne reklama „Vilniaus pokeriui”
http://www.caricatura.lt/Images/caricatura_06az.jpg
Ligita gegužės 25th, 2009, 3:47 pm
O, Taškas vėl savam stiliui Dėkui už karikatūras. Mano manymu, puikiausia pirmoji.
Na, jeigu Valentinas nebus bjaurus, tai galiu įdėt nuorodą, kuri kartais „užlūžta”, bet tiek to. Čia Mikos oficialus tinklapis – http://www.mikasounds.com Noriu supažindint, kad jau yra naujų dainų, ten dešinėj turit matyt: „Blue Eyes”, „Lady Jane”, „Lonely Alcoholic”… Ot )
Zita, niekaip negali būt, kad trečią valandą nakties miegotų naktibaldos. Neįmanoma, na nebent retais atvejais
Zita gegužės 25th, 2009, 3:47 pm
Ačiū, Taške, įdėjai šypseną į mano surūgusį šios dienos veidą
Valentinui birželio 2nd, 2009, 3:04 pm
„Kas yra vertingiau: verslininkas sukūręs 5 darbo vietas ir taip maitinantis 5 šeimas ar poetas išleidęs puikią eilėraščių knyga?”
Be abejo poetas, išleidęs puikią eilėraščių knygą. Kvaila retorika. Negi vertingesnis tas verslininkas, besididžiuojantis tuo, kad net penki vergai jam dirba už maistą ir stogą virš galvos, kad nenumirtų badu? Anoks čia pasiekimas.